Janusz Chabior i Eryk Lubos znowu razem! Odtwórców głównych i nagradzanych ról w legnickiej inscenizacji teatralnej „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka zobaczyć można w nagrodzonym na wrocławskim festiwalu filmowym Era Nowe Horyzonty filmie Marka Stachurskiego „Przebacz”. Film kręcono w Legnicy przy znaczącym wsparciu finansowym miejscowego samorządu

20-letni Stan (Bartek Turzyński) należy do ulicznego gangu. Napada na ludzi, okrada sklepy. Pewnej nocy Stan pod silną presją grupy gwałci młodą dziewczynę Joannę (Aleksandra Nieśpielak). Podczas ucieczki przed policją, po próbie kolejnego włamania, Stan łamie nogę. Przebywa w szpitalu, w którym Joanna pracuje jako pielęgniarka. Dziewczyna nie rozpoznaje swojego oprawcy ale chłopak poznaje dziewczynę. Teraz jest skazany na jej opiekę. W chłopcu narasta poczucie winy oraz rodzi się uczucie do dziewczyny. Po wyjściu ze szpitala Stan nie może odnaleźć się w grupie przyjaciół. Ukrywa przed nimi znajomość z Joanną. Przyjaźń ze Stanem pozwala dziewczynie przezwyciężyć traumę po gwałcie. Stan jest rozdarty pomiędzy lojalnością wobec starych przyjaciół a nowym uczuciem do dziewczyny. Czy Stan pokona zło, które w nim tkwi, czy Joanna mu wybaczy?
Film kręcono w plenerach legnickiego Zakaczawia oraz w miejscowym szpitalu. Legnicki urząd miasta sfinansował koszty pobytu ekipy filmowej w trakcie kręcenia zdjęć do tej produkcji.