Ze względu na Dzień Dziecka w najbliższy weekend Teatr Modrzejewskiej całkowicie odda się swoim najmłodszym widzom. Co nie wyklucza, że dobrze bawić będą się również ich rodzice czy dziadkowie. Zaplanowano dwa piękne przedstawienia: “Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze” na podstawie jednej z klech Bolesława Leśmiana oraz wymyślony specjalnie dla naj-najów “Rok na Ziemi”. Zapowiada Piotr Kanikowski.

Przez siedem dni (w dniach 28 maja – 3 czerwca) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego prezentowane będą najlepsze spektakle minionego sezonu oparte o klasykę polskiej literatury. Informują organizatorzy.

1 czerwca (czwartek) to dzień święta wszystkich starszych i młodszych dzieci. Z tej okazji legnicki teatr zaprasza w najbliższy weekend całe rodziny na spektakle: „Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze” oraz „Rok na ziemi. Cztery pory roku”.

Od 28 maja do 3 czerwca w Opolu trwać będą 47. Konfrontacje Teatralne „Klasyka Żywa”. Jednym z prezentowanych podczas Festiwalu spektakli będzie legnicki „Sen srebrny Salomei” Juliusza Słowackiego w reżyserii Piotra Cieplaka. Pokaz już 31 maja o godz. 18.00.

Znamy wyniki 7. edycji konkursu „Komediopisanie”. Ogólnopolski konkurs na napisanie współczesnej polskiej komedii organizowany w Teatrze Powszechnym  został rozstrzygnięty - jury przyznało trzy nagrody główne oraz wyróżnienie. Informuje organizator.

Między innymi o sztuce „Wojnokraka” Magdaleny Drab zrealizowanej w Teatrze Pinokio w Łodzi pisze członkini Komisji Artystycznej 29. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej - Magdalena Rewerenda.

Dwie osoby z Legnicy znalazły się wśród laureatów eliminacji dolnośląskich 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przypomnijmy, że wcześniejsze (miejskie oraz rejonowe) etapy przesłuchań w Legnicy organizowane były w Art Cafe Modjeska – kawiarence Teatru Modrzejewskiej.

Już 27 maja Teatr Modrzejewskiej wraca na największe legnickie osiedle i w ramach Przystanku Piekary zaprosi swoich widzów do naboru na bezpłatne warsztaty teatralne dla osób w każdym wieku.

Na „Chopców z Roosevelta” do Teatru Nowego w Zabrzu poszliśmy przypadkiem. Ja, z miłości do lokalnych opowieści, oni, z miłości do biało - niebiesko - czerwonych barw. Nie wiedziałem czego się spodziewać, oni bynajmniej, ponieważ sztuka nie została napisana specjalnie na sceniczne deski, tylko powstała z inspiracji reportażem Pawła Czado – „Górnik Zabrze: opowieść o złotych latach”. Jedyną gwarancją zadowolenia była obsada złożona z aktorów znanych mi z innych przedstawień wystawianych w śląskich miastach. Czytamy na blogu Bogowie Osiedla.

Scenka pierwsza, własna. W zacnym domu pokazywałem zdjęcia z Afryki. Płynęliśmy łodzią po rozlewiskach granicznej rzeki Senegalu i Mauretanii. Na brzegu kłębiło się ptasie miasto: setki skrzydlatych stworów dreptały po piasku, żeglowały po wodzie, fruwały nad zbiorowiskiem powietrznymi flotyllami. Po drugiej stronie wąskiego kanału stał w zaroślach odpędzony, osamotniony ptak z wyraźnie uszkodzonym skrzydłem. – Czeka na sępy – skwitował przewodnik. Pisze Jacek Sieradzki.

Podkategorie