W czwartek 21 września Teatr Modrzejewskiej organizuje na legnickim Rynku improwizowany koncert „Nasza muzyka”. W ten sposób załoga teatru chce podziękować darczyńcom, sponsorom i wszystkim mieszkańcom Legnicy, którzy wspierają teatr w tym trudnym czasie. Pisze Agnieszka Jackiewicz.

Koncert będzie darmowy i jest aktualnie przygotowywany. Jak mówi dyrektor teatru Modrzejewskiej, Jacek Głomb, będzie to koncert improwizowany, ale wiadomo na pewno, że pojawią się tam piosenki z ostatniej sztuki wystawianej w teatrze „Wodewil Liegnitz albo ostatnia noc Republiki Weimarskiej”.

Również 21 września o godzinie 19:00 zostaną uhonorowani wszyscy darczyńcy akcji Podaruj fotel teatrowi i zostaną im wręczone certyfikaty. Jacek Głomb podkreślił, że ta akcja zakończyła się sukcesem. Wszystkie wolne fotele, które były przeznaczone do sprzedaży, znalazły swych nabywców. W ten sposób udało się zebrać kwotę około 60 tysięcy złotych, która w całości będzie przeznaczona na częściowe sfinansowanie sztuki Stefana Żeromskiego Dzieje Grzechu. „Do tej sytuacji, nie doprowadziliśmy my, ale prezydent Legnicy wycofując się z współprowadzenia teatru. Jest to obiektywna sytuacja, w której musimy sobie radzić. Nie zbieramy pieniędzy dla siebie. Tą zrzutką społeczną próbujemy przetrwać”.

W imieniu swoim i całej załogi wypowiedziała się także aktorka teatru Magda Biegańska: „Jesteśmy w niekomfortowej sytuacji, ponieważ legnicki teatr musi prosić o wsparcie mieszkańców, by funkcjonować, ale nie możemy się poddawać. Widzimy i czujemy, że ludziom zależy, żebyśmy przetrwali i to jest jedyna pozytywna strona dla nas w tym momencie Ciężka sytuacja finansowa teatru zintegrowała zespół, ale cały czas zastanawiamy się, kiedy będziemy musieli zacząć szukać nowej pracy”.

Dziś na stronie facebookowej Teatru Modrzejewskiej pojawił się filmik, nagrany przez Andrzeja Seweryna, w którym apeluje on o pomoc i wsparcie teatru. Wcześniej z podobnym odzewem do wszystkich sympatyków teatru zwróciła się Beata Tadla i inne znane osoby.

Zrzutka na realizację sztuki Dzieje grzechu nadal trwa - Zrzutka.pl

(Agnieszka Jackiewicz, „Teatr organizuje improwizowany koncert w podziękowaniu za wsparcie”, https://tulegnica.pl/, 14.09.2023)