Przyszły tydzień w Art Cafe Modjeska obfitować będzie w ciekawe wydarzenia. Najpierw w środę (19 kwietnia) o godzinie 18.00 odbędzie się tam kolejne spotkanie ze stałego cyklu „Teatr, jakiego nie znasz”, a dzień później (również o godz. 18.00) będzie miała miejsce promocja pisma „Format Literacki”. Wstęp na oba wydarzenia będzie bezpłatny.

Rzemieślnik czy artysta?

„Teatr, jakiego nie znasz”, organizowany przez Stowarzyszenie Teatr Niezbędnie Potrzebny, już na stałe wpisał się w miesięczny kalendarz imprez Teatru Modrzejewskiej. Podczas spotkań widzowie legnickiej sceny mają okazję bliżej poznać nie tylko tajniki funkcjonowania teatralnej instytucji, ale przede wszystkim poszczególnych członków Drużyny.

Bohaterem kwietniowej edycji spotkania będzie Szymon Antoniak, nazywany „najzłotszą ze złotych rączek”. Jak znalazł się w teatrze? Czym różni się tworzenie autorskiej scenografii od realizowania cudzych zamysłów? Co robi „po godzinach”? Na te i inne pytania odpowiedzi będzie szukała prowadząca spotkanie Aleksandra Chodor.

Format Literacki

Dzień później (20 kwietnia) Jacek Głomb oraz Roger Piaskowski zapraszają na promocję kwartalnika „Format Literacki”, czyli wrocławskiego pisma skupiającego się na promocji twórczości literackiej i eseistycznej w relacjach osób zaproszonych do współpracy.

„Tematyka poruszana na łamach czasopisma, to szeroko pojęta twórczość poetycka i prozatorska osób z Dolnego Śląska, a w szczególności Wrocławian. Kwartalnik obejmuje krytykę artystyczną, tematy traktujące o związkach literatury ze sztukami wizualnymi oraz innymi mediami, a także recenzje publikacji autorów dolnośląskich i spoza naszego regionu. Od 2021 roku wydawcami czasopisma są Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich –  Oddział we Wrocławiu”.

W spotkaniu udział weźmie redaktor naczelny „Formatu Literackiego” Andrzej Saj – wykładowca wrocławskiej ASP, autor „Gestu Orfeusza” czy „Oprawy światła”, organizator Silesia Art Biennale.

Konrad Pruszyński