16 i 18 grudnia br. Teatr Modrzejewskiej w Legnicy,  Stowarzyszenie „Nasze Krotoszyce” oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach zapraszają na spektakle w wykonaniu dorosłych i seniorów finalizujące warsztaty teatralne z legnickimi aktorami – Zuzą Motorniuk i Bartoszem Bulandą, w projekcie „Nasza opowieść teatralna”.

W Krotoszycach uczestnicy pokażą „Monsunowe wesele”. Spektakl zaprezentowany zostanie 16 grudnia o godzinie 17.00 w Świetlicy Wiejskiej w Krotoszycach przy ul. Piastowskiej 42a. Grupa pracowała pod opieką artystyczną Bartosza Bulandy.

W gminie Miłkowice, w Świetlicy Wiejskiej w Gniewomirowicach 32a zagrany zostanie spektakl „Karczma na rozstaju dróg”. Wydarzenie zaplanowane jest na godzinę 16.00 w niedzielę (18 grudnia). Opiekę artystyczną nad przedstawieniem sprawowała Zuza Motorniuk.

„Nasza opowieść teatralna” jest kompleksową edukacją teatralną dla dorosłych i seniorów, wywodzącą się z idei uczenia się przez całe życie F.N. Grundtviga. Uczestnicy oglądają spektakle w legnickim teatrze, biorą udział w warsztatach do obejrzanych spektakli, spotykają się z pracownikami teatru m.in. rekwizytorką i scenografką, pracują z legnickimi aktorami podczas warsztatów teatralnych w miejscowościach, w których mieszkają. W ten sposób dajemy szansę na rozwijanie osobistych umiejętności i integrujemy lokalną społeczność poprzez teatr.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz współfinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

fot. Karol Budrewicz