W czwartek o godz. 18.00 (12 maja) w Art Cafe Modjeska odbędzie się kolejna Kawiarenka Obywatelska. Tym razem tematem dyskusji będzie sytuacja związana z wojną w Ukrainie oraz kwestią uchodźców w Legnicy. Wstęp wolny. Pisze Dawid Stefanik.

- Jak wygląda sytuacja uchodźców w Legnicy, gdzie i jak uzyskać pomoc i niezbędne informacje, skąd w nas ta siła i wola pomocy? O tym i o innych zagadnieniach porozmawiamy podczas majowej Kawiarenki Obywatelskiej z naszymi gościmy – mówi Katarzyna Odrowska, koordynatorka kawiarenki z Teatru Modrzejewskiej.

Gośćmi kawiarenki będą: Ania Dubczak, Jerzy Pawliszczy i Piotr Szymański. Przypomnijmy, że ideą spotkań Kawiarenki Obywatelskiej jest poruszanie ważnych, społecznych tematów z udziałem zaproszonych gości i ekspertów. "Kawiarenka" ma celu wymianę myśli, a nie ocenę innych poglądów. Udział w otwartej dyskusji, obok gości specjalnych, może wziąć każdy uczestnik spotkania.

Ania Dubczak

Przyjechała z młodszą siostrą z Ukrainy, Równego. Studiowała na uniwersytecie ekonomicznym w Kijowie. W Legnicy jest od 01.03.2022,pracuje w Teatrze przy obsłudze widza.

Jerzy Pawliszczy

Członek zarządu legnickiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce, członek zarządu KS Konfeks, przewodniczący Komisji Rewizyjnej MSPR Siódemka Miedź Legnica. Odznaczony odznaką Zasłużony dla Legnicy.

Piotr Szymański

Wolontariusz od ponad ćwierć wieku. Instruktor harcerski oraz przedstawiciel ZHP21 w Legnicy, największego harcerskiego środowiska w mieście. Wraz ze swoimi ludźmi gotowy do pracy na każde wezwanie. Ostatnio mocno zaangażowany w pomoc uchodźcom jak i osobom, które pozostały na Ukrainie. Prywatnie ojciec dwóch córek i przedsiębiorca.

(Dawid Stefanik, „Na Kawiarence Obywatelskiej będą rozmawiać o wojnie w Ukrainie i uchodźcach w Legnicy”, https://tulegnica.pl/, 09.05.2022)