Eliminacje rejonowe 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 7 maja br. (sobota) w teatralnej Art Cafe Modjeska w Legnicy od godz. 10.00 do 15.00. Ogłoszenie werdyktu jury planujemy około godziny 16.00. Zaprasza koordynatorka konkursu Joanna Rostkowska.

W najbliższą sobotę w teatralnej Art Cafe Modjeska będzie można posłuchać poezji śpiewanej oraz recytacji w wykonaniu młodzieży i dorosłych z rejonu legnickiego OKR, czyli z powiatów: legnickiego, jaworskiego, lubińskiego i złotoryjskiego. Prezentacje konkursowe są bezpłatne dla publiczności i potrwają od 10.00 do 15.00. 

Jest to kolejny, po eliminacjach miejskich etap konkursu, który ma charakter otwarty: jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.

W kategorii dorosłych występują wszyscy, którzy nie uczą się już w szkole średniej, czyli: studenci, osoby pracujące lub nie, oraz seniorzy. W tej kategorii wstęp na konkurs zamknięty mają jedynie studenci i absolwenci uczelni aktorskich.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy organizuje konkurs wspólnie z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do konkursu zgłosiło się ponad 20 osób, wśród nich młodzież ze szkół średnich i dorośli.

Teatr zaprasza do obejrzenia prezentacji tego najstarszego i najważniejszego konkursu recytatorskiego w Polsce, tym bardziej, że wielu legnickich uczestników wygrywając kolejne etapy dociera do eliminacji ogólnopolskich.

Przesłuchania są otwarte dla publiczności.

Eliminacje rejonowe 67. OKR odbędą się 7 maja br. (sobota) w teatralnej Art Cafe Modjeska w Legnicy o godz.10.00.

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Rostkowska– koordynatorka konkursu, tel. 504 890 477, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Joanna Rostkowska