Wrocławski Teatr Współczesny został laureatem nagród marszałka województwa dolnośląskiego przyznanych z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (zaskakujące sformułowanie, laureatów było więcej – przyp. red. serwisu), Dzień teatru przypada 27 marca, ale nagrody przyznano już w piątek. Relacja Małgorzaty Orzeł.

Wrocławski Teatr Współczesny otrzymał aż dwie nagrody. Za najlepszy spektakl teatralny 2009 roku uznano „Kaspara” w reżyserii Barbary Wysockiej. Zaś za najciekawszą rolę kobiecą uznano kreację Marty Czykwin w spektaklu „Król Lear”. Teatr Współczesny był także nominowany do nagrody za Najciekawsze Wydarzenie Teatralne Roku.

Najciekawszym Wydarzeniem Teatralnym okazał się jednak projekt pod nazwą Rok Grotowskiego. Najlepszym aktorem został Bogdan Grzeszczak z Legnicy. Przyznano też nagrody w kategorii najciekawszy epizod i debiut teatralny.

We wrocławskim Teatrze Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zagościło międzynarodowe grono lalek. Japoński Samuraj, lalki z Bali, Katalonii i niemal 100 marionetek, pacynek i kukiełek z wrocławskich przedstawień oglądać można na wystawie „Oblicza lalek”.

Już w przyszłym roku wszystkie te niezwykłe lalki oglądać będzie można na stronach wirtualnej galerii, która powstaje przy wrocławskim Teatrze Lalek.

(Małgorzata Orzeł, „Nagrody dla teatru”, Fakty TVP Wrocław, 26.03.2010)


Relację telewizyjną z tego wydarzenia obejrzysz TUTAJ.