Gościem audycji „W antrakcie” w Programie Trzecim Polskiego Radia był dyrektor Modrzejewskiej Jacek Głomb, który opowiedział m.in. o zbliżającej się premierze „Wodewil Liegnitz” w reżyserii Łukasza Czuja oraz o zagadnieniach związanych z wciąż nierozwiązaną kwestią sporu wokół umowy współprowadzenia Teatru przez marszałka województwa dolnośląskiego oraz prezydenta Legnicy.

Najpierw jednak prowadzące audycję zapytały Jacka Głomba o powody ogólnopolskiej rozpoznawalności jego sceny,

- Dwie rzeczy wyróżniają nasz Teatr. Po pierwsze to nasza ludowa publiczność. W Legnicy nie ma elit, jest tak zwany normalny widz, dzięki czemu są różne poziomy odbioru spektakli. Druga rzecz to jest nasza patronka Helena Modrzejewska, która wymyślona została dlatego, żeby dorównywać jej osiągnięciom. My kochamy wędrowanie, kochamy się konfrontować – te konfrontacje wychodzą różnie, ale często bardzo dobrze. Aktorstwo jest bardzo silną stroną naszego Teatru.

Fakt, iż prezydent Legnicy nie wywiązuje się z umowy współprowadzenia teatru wpływa na artystyczne plany. Dyrektor Modrzejewskiej uniknął odpowiedzi na pytanie o pomysły na przyszły sezon, zachęcił jednak do odwiedzenia legnickiego teatru przy okazji zbliżającej się premiery „Wodewil Liegnitz albo ostania noc Republiki Weimarskiej”.

- Mam nadzieję, że to będzie hit. Forma będzie bardzo atrakcyjna dla odbiorcy. Robimy ten spektakl głównie za fundusze zewnętrze od Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Staramy sobie jakoś radzić w tej trudnej sytuacji.

Całej rozmowy wysłuchać można – TUTAJ.

(Malwina Kiepiel, Magda Kuydowicz, "Przygoda, która ma wiele barw": Katarzyna Ucherska o pracy z Mikołajem Grabowskim”, https://trojka.polskieradio.pl/, 03.06.2023)