W spektaklu „Mury krzyczą albo Uliczna śpiewka" w reżyserii Magdy Drab usłyszymy muzykę Alberta Pyśka, zwycięzcy „Junge Talente” 2019 w niemieckiej Kolonii. To jeden z siedmiu projektów, które zakwalifikowywano do konkursu na Najciekawsze Wydarzenie Nurtu Off 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pisze Joanna Wróbel.


Spektakl w reżyserii Magdy Drab pod tytułem „Mury krzyczą albo Uliczna śpiewka" z muzyką Alberta Pyśka, to jeden z siedmiu projektów, które zakwalifikowywano do konkursu na Najciekawsze Wydarzenie Nurtu Off 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wydarzenie będzie mieć miejsce w dniach 21-29 marca 2020 roku.

Oprócz spektaklu Magdy Drab zobaczyć będzie można także „Modlitwy (tych, którzy się nie modlą)", Małgorzaty Wojciechowskiej i Macieja Zakrzewskiego,„Białą Szmatę", w reżyserii Magdaleny Nykiel, „Bronisław Piłsudski Was Here. Musical na wałki" Fundacji Pomysłodalnia, „Kwadrat" w reżyserii Ewy Kaim i Radosława Maciąga, „Śmierć Człowieka-Wiewiórki" w reżyserii Roberta Traczyka, „Najczęściej zadawane pytania. Rewia Drag Queen", Novy Ruch Teatr, w reżyserii Piotra Sroki.

„Mury krzyczą albo Uliczna śpiewka" Magdy Drab jest historią dwóch bohaterów, których połączyły skrajne emocje jak gniew i frustracja. Próbują poradzić sobie z nimi pisząc po murach. Występują: Rafał Derkacz i Albert Pyśk.

Pełen program festiwalu zostanie ogłoszony w połowie stycznia 2020 roku. Widzowie konkursu bilety będą mogli kupić za złotówkę.

(Joanna Wróbel, „Muzyka Alberta Pyśka w spektaklu Magdy Drab”, https://kulturalia.lca.pl, 28.11.2019)