W sobotę (9 listopada) Teatr im. Heleny Modrzejewskiej zaprasza na polską premierę spektaklu pt. „Klasyczna koprodukcja”, który jest wynikiem ponownej współpracy legnickiego teatru z Teatrem Dramatycznym im. Ilii Czawczawadzego w Batumi (Gruzja). W piątek dziennikarzom na próbie prasowej zostały przedstawione dwie początkowe sceny ze sztuki. Pisze Dawid Stefanik.


„Klasyczna koprodukcja” miała już premierę w Batumi, gdzie jak podkreślają szefowie obu teatrów, sztuka została dobrze przyjęta przez widzów, dziennikarzy i krytyków.

- Nareszcie mamy polską premierę, którą się mocno stresujemy, choć w Batumi wszystko poszło dobrze i spektakl zyskał przychylne recenzje. Podkreślano, że jest to bardzo szlachetna i inteligencka sztuka. Teraz Gruzja jest zainteresowana jak pójdzie nam jej przedstawienie w Polsce, lecz mam nadzieje, że wszystko będzie w porządku. Z pewnością jest to bardzo ciekawe spotkanie i niezwykle cenne doświadczenie – mówi dyrektor Teatru Dramatycznego w Batumi Andro Enukidze.

Polska premiera sztuki zaplanowana jest na 9 listopada o godz. 19.00 w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Kolejne spektakle 10 listopada o godz. 19.00 oraz 12 listopada o godz. 11.00.

Nagranie ze wstępu do przedstawienia jest TUTAJ

(Dawid Stefanik, „W sobotę polsko-gruzińska premiera „Klasycznej koprodukcji” (FILM)”, https://tulegnica.pl, 8.11.2019)