"Klasyczna koprodukcja", wspólny spektakl polskich i gruzińskich aktorów, 9 listopada zostanie wystawiona w Legnicy, a 13 listopada we Wrocławiu na scenie Teatru Polskiego. Relacja Beaty Makowskiej.


To wspólne przedstawienie aktorów Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy i Państwowego Teatru Dramatycznego z Batumi. Za reżyserię odpowiada Jacek Głomb.

Na przedstawienie składa się 7 odrębnych opowieści ukazujących inny punkt w którym stykają się doświadczenia Polski i Gruzji. Oba narody mają podobne doświadczenie historyczne i podobne narodowe kompleksy.

- Choć poruszane tematy są poważne, często wręcz bolesne, to nic nie jest tu do końca na serio - mówi reżyser Jacek Głomb.

Patronat nad Festiwalem (? - @KT) objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski oraz Konsul Honorowy Republiki Gruzji – Wojciech Wróbel, który ma nadzieję, że takich wspólnych działań będzie więcej.

Spektakl jest współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Edukacji, Kultury i Sportu Adżarii. Gruzińska premiera miała miejsce kilka tygodni temu.

Relacja z wypowiedziami Jacka Głomba i Wojciecha Wróbla jest TUTAJ!

(Beata Makowska, „Wspólny spektakl polskich i gruzińskich aktorów”, https://www.radiowroclaw.pl, 4.11.2019)