Legnicki teatr kontynuuje program "Modrzejewska w Polkowicach". Drugim przedstawieniem, które zaprezentuje w górniczym mieście, będzie dramat legnickiego duetu aktorów, dramatopisarzy i reżyserów Paweł Wolak i Katarzyna Dworak-Wolak. "Wierna wataha" w piątek 25 października o godz. 19.00.
 
"Wierna wataha" to mroczna baśń dla dorosłych nasycona poetyckością i stylizowana na ludową opowieść. Co pokolenie dwie rywalizujące ze sobą rodziny Wolfów oddają swoich synów w służbie Kościołowi, wierząc, że ofiara złożona Bogu uchroni ich od nieszczęść i zarazy. Moment w którym zabraknie męskiego potomka, bo w miasteczku zaczną rodzić się same córki, doprowadzi do zachwiania odwiecznego porządku, na straży którego stoi bogobojna wspólnota z księdzem na czele.
 
Autorzy dramatu, Paweł Wolak i Katarzyna Dworak, czyli doskonale znany polkowickiej publiczności duet PiK, ukazują  bezsens i daremność ofiar złożonych na ołtarzu wiary, która została zredukowana do pustego obrzędu i pozostawiają nas z morzem ludzkich wątpliwości: A może nie jesteśmy żadnym planem? Może jesteśmy jak kleks na papierze, ślad palców na szybie. Czymś co powstało przypadkiem i nad istnieniem czego nikt się nie pochyli?
 
Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży/40 zł w dniu spektaklu do nabycia w kasach PCA oraz na stronie evenea.pl.
 
("Spektakl „Wierna wataha”, Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy", https://polkowice.eu, 25.10.2019)