Uczniowie II LO zorganizowali happening w poszukiwaniu narodowej tożsamości.  Co to znaczy być Polakiem i kim ja tak na prawdę jestem? Humanistyczna młodzież została zainspirowana nadchodzącą premierą sztuki "Wyzwolenia" nawiązującej do narodowego dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Pisze Mateusz Bensz.

 
Uczniowie przebrani w maski nawiązali do jednej ze scen klasycznego dramatu Wyspiańskiego. Chcieli w ten sposób zadać filozoficzne pytanie kim naprawdę jesteśmy? - tłumaczy Michał Rocznik, wychowawca i historyk z II LO.

W kulminacyjnym momencie happeningu, uczniowie wraz z włączonymi do akcji przechodniami, próbowali stworzyć pomnik prawdziwego Polaka. Na dwa stojące manekiny starali się dopasować różne, symboliczne części garderoby, oraz nałożyć liczne maski.

- Jest to zadnie pytania o to, czy Polska jest jednolita, czy w rzeczywistości stanowi sumę różnic - wyjaśnia Michał Rocznik.

(Mateusz Bensz, "Uczniowie II LO zorganizowali happening w poszukiwaniu narodowej tożsamości", https://tulegnica.pl, 15.03,2019)