Startuje 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – połączone eliminacje miejskie dla Legnicy oraz rejonowe dla Wrocławia i Głogowa w legnickim teatrze. W najbliższą niedzielę 10 marca w teatralnej Art Caffe Modjeska będzie można posłuchać poezji śpiewanej oraz recytacji w wykonaniu młodzieży i dorosłych z Legnicy oraz z Wrocławia i Głogowa.


Teatr Modrzejewskiej w Legnicy organizuje konkurs wspólnie z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do konkursu zgłosiło się 30 osób, wśród nich młodzież ze szkół średnich i dorośli. Od kilku lat legnicki teatr organizuje eliminacje rejonowe dla Wrocławia i Głogowa, ponieważ w tych miastach żaden ośrodek kultury nie przeprowadza konkursu. Uczestników będzie oceniać jury złożone z dwóch legnickich aktorek: Joanny Gonschorek i Aleksandry Listwan oraz Edyty Pietruszki, która jest instruktorką teatralną we Wrocławiu.

Teatr zaprasza do obejrzenia prezentacji tego najstarszego i najważniejszego konkursu recytatorskiego w Polsce, tym bardziej, że wielu legnickich uczestników wygrywając kolejne etapy dociera do eliminacji ogólnopolskich.

64.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski . 10 marca br. (niedziela). Prezentacje w godz. 10.00  - 14.00 w Art Caffe Modjeska. Prezentacje konkursowe są bezpłatne dla publiczności.

Joanna Rostkowska koordynatorka  64.OKR