„Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł”, „Curko Moja Ogłoś To – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk” oraz „Popiół i diament – zagadka nieśmiertelności” to produkcje, które w marcu prezentowane będą przez legnickich artystów teatru wyjazdowo na scenach w Polkowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.


W środę 6 marca o godz. 19.00 zrealizowany w 2013 roku w legnickim Teatrze Modrzejewskiej dramat w autorskiej reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak-Wolak „Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł” PiK zaprezentowany zostanie na 21 edycji festiwalu „Oblicza Teatru - Polkowickie Dni Teatru”.

W niedzielę 10 marca o godz. 19.00 w sali Teatru Laboratorium legnicka aktorka i dramatopisarka Magda Drab zaprezentuje swój autorski monodram „Curko Moja Ogłoś To – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk”.

W 2017 roku powstał pierwszy w historii polskiego offu ogólnopolski konkurs, który ma za zadanie wyłonić najlepsze premiery sezonu. 6 najlepszych spektakli, spośród 224 zgłoszonych do 1. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”, zostanie zaprezentowanych w Instytucie Grotowskiego. „Curko Moja Ogłoś To…” to zdobywca Grand Prix tego konkursu.

Ten sam monodram, zrealizowany w 2017 roku w offowym Teatrze Zamiast w Łodzi i w ub. roku przeniesiony na scenę legnickiego teatru, Magda Drab przedstawi w piątek 29 marca o godz. 19.00  na Scenie Roboczej Centrum Rezydencji Teatralnej w Poznaniu.

W sobotę 30 marca o godz. 19.15 na Dużej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi dramat Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk „Popiół i diament – zagadka nieśmiertelności” w reżyserii Marcina Libera zrealizowany w 2018 roku w legnickim Teatrze Modrzejewskiej zaprezentowany zostanie podczas jubileuszowej XXV edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Grzegorz Żurawiński