W piątek 19 października odbędzie się promocja dwutomowej „Księgi Stulecia Niepodległości”. Z czytelnikami spotka się Zbigniew Gluza, szef Ośrodka Karta. W Hallu Starego Ratusza odbędzie się wernisaż wystawy „Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości”. Pisze Lilla Sadowska.


100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości to nie tylko oficjalne, państwowe uroczystości. Ale też wiele projektów organizacji pozarządowych, z których najważniejszy jest projekt „Nieskończenie Niepodległa” warszawskiego Ośrodka Karta”.

19 października o godzinie 19:00, w Caffe Modjeska szef Ośrodka Karta, Zbigniew Gluza spotka się mieszkańcami Legnicy. Okazją będzie wydanie nakładem Karty dwutomowej „Księgi Stulecia Niepodległości”, którą na spotkaniu będzie można nabyć w promocyjnej cenie 70 zł.

Według autorów projektu „Księga...” stanie się inspiracją do namysłu nad polską niepodległością, co wydaje się dziś niezbędne w Polsce. Nie jest zwykłą książką, nie jest zbiorem historycznych przyczynków – jest konsekwentnie budowanym obrazem całych stu lat Polski w kontekście bytu niepodległego. Ma fundamentalne znaczenie poznawcze – także edukacyjne. I może stać się podstawą debaty w różnych społecznościach.

W czasie spotkania w Hallu Starego Ratusza otwarta zostanie wystawa zatytułowana „Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości”.

(Lilla Sadowska, „Promocja książki i wernisaż wystawy w teatrze”, https://kulturalia.lca.pl, 19.10.2018)