- Teatr Modrzejewskiej jest wizytówką nie tylko Legnicy, ale również całego kraju, dlatego będę go wspierał w całej rozpiętości tego słowa. Również finansowo – zadeklarował na konferencji prasowej Arkadiusz Baranowski, kandydat PiS na prezydenta Legnicy, w odpowiedzi na list aktorów. Wsparcie dla teatru wcześniej deklarowali jego rywale: Adam Gizicki, Jarosław Rabczenko i Michał Huzarski. Pisze Piotr Kanikowski.


Arkadiusz Baranowski uważa, ze dofinansowanie z budżetu miasta dla teatru powinno rosnąć co roku przynajmniej o wartość inflacji. Jeśli zostanie prezydentem, obiecuje dofinansowywać bilety dla mieszkańców Legnicy (seniorów, młodzieży, bezrobotnych), by – jak mówi – “zaktywizować ich kulturalnie”.

- Poza tym możemy współpracować na polu edukacji teatralnej, różnych przedstawień teatralnych, chociażby w ramach uroczystości patriotycznych – mówi Arkadiusz Baranowski. I wymienia tytuły, które chętnie by zobaczył na scenie: -  “Wesele ”Wyspiańskiego, “Szewców” Witkacego, “Tango” Mrożka, “Moralność pani Dulskiej” Nałkowskiej (prawdopodobnie kandydatowi PiS chodzi o dramat Zapolskiej pod tym samym tytułem – dop. red. 24legnica.pl), “Dziady” Mickiewicza, “Kordian” Słowackiego. To jest teatr, i takiego teatru chcemy w Legnicy. Jeśli będę prezydentem, to taki teatr będziemy wspierać. Taki teatr będziemy wspomagać.

(Piotr Kanikowski, „Jak kandydat PiS chce wspierać teatr w Legnicy”, http://24legnica.pl, 18.10.2018)