W poniedziałek 10 września rozpoczną się bezpłatne zajęcia warsztatowe w pierwszych dwóch grupach legnickiego Klubu Gońca Teatralnego, które dla młodzieży, dorosłych i seniorów w sezonie 2018/2019 organizują wspólnie Teatr Modrzejewskiej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych z Legnicy.


Jako pierwsza o godz. 16.00 wystartuje Szkoła Czarodziejów Wyobraźni, która prowadzić będzie zajęcia dla najmłodszej 20.osobowej grupy dzieci w wieku 6-9 lat. Program tych zajęć to dzieło pedagoga teatru Joanny Rostkowskiej i plastyka oraz animatora kultury Tomasza Barana.

Tego samego dnia o godz. 17.30 rozpoczną się prowadzone przez aktora Mateusza Krzyka warsztaty dla 20.osobowej grupy nastolatków (13-16 lat), którą – z racji wieku uczestników - nazwano Grupą dawną Gimnazjalną.

W kolejnych dniach tygodnia zajęcia rozpoczną kolejno pozostałe grupy Klubu Gońca Teatralnego: grupa rozwoju osobistego dla osób po kryzysach psychicznych pod nazwą Pogotowie Teatralne (prowadzenie aktorka i psychoterapeutka Katarzyna Kaźmierczak oraz aktorka, dramatopisarka i reżyserka Magda Drab), warsztaty dla młodzieży 16-19 lat w grupie pod nazwą Ślady, które poprowadzi aktorka Magda Skiba, warsztaty teatralne dla dorosłych i seniorów w grupie pod nazwą Bagażnik, które poprowadzi aktorka Anita Poddębniak oraz zajęcia dla dzieci w wieku 10- 12 lat w grupe o nazwie Mały Goniec, które poprowadzi aktorka Zuza Motorniuk.

- W tym roku Teatr Modrzejewskiej podejmuje współpracę z Ośrodkiem Alzheimerowskim w Ścinawie, który jest jedyną tego typu placówką w Polsce. Po rozmowach z pracującą tam Agnieszką Żelwetro, która jest neuropsychologiem, teatr zdecydował się zarezerwować 7 miejsc w grupie dorosłych i seniorów Bagażnik dla osób z tego ośrodka – informuje koordynatorka edukacji teatralnej w legnickim teatrze Joanna Rostkowska.

Wszystkie zajęcia warsztatowe prowadzone będą w pomieszczeniach głównej siedziby legnickiego teatru i prowadzone będą ze środków własnych Teatru Modrzejewskiej. Nadal są to jedyne zajęcia z edukacji kulturalnej, za które w Legnicy nie są pobierane opłaty.

Grzegorz Żurawiński