Po siedemnastu latach od premiery i dziewięciu latach od ostatniego przedstawienia na legnicką Scenę na Nowym Świecie powrócił „Hamlet, książę Danii” w inscenizacji duetu Krzysztof Kopka i Jacek Głomb. Gośćmi wtorkowej audycji wrocławskiego radia, która – jak zwykle – poświęcona jest sprawom teatru, będą scenografka przedstawienia oraz dwóch aktorów, dla których był to debiut w tym spektaklu.


Za nami już pięć przedstawień wznowionego spektaklu, które do końca sezonu grane będzie jeszcze dziesięć razy, w tym także podczas czerwcowego Maratonu Modrzejewskiej. Prowadzący audycję Grzegorz Chojnowski tak zapowiada tę część popołudniowego programu:

godz. 16:10 „Hamlet - książę Danii” znów na afiszu Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Znakomite, owiane już swoistą legendą przedstawienie, można oglądać od kilku dni na Scenie na Nowym Świecie. Spektakl ma nową obsadę w kilku kluczowych rolach, energia i moc pozostała. U nas scenografka Małgorzata Bulanda oraz aktorzy Mateusz Krzyk (Laertes) i Albert Pyśk (Hamlet).

Posłuchaj i obejrzyj rozmowę w Internecie na stronie Radia Wrocław Kultura. To TUTAJ!

(żuraw)