27 marca 2018 r., w dniu, który w świecie ludzi sceny obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Teatru, legnicki Teatr Modrzejewskiej postanowił sprawić prezent sam sobie, ale przede wszystkim tym, którzy zainteresowani są jego aktywnością i dorobkiem. Uruchomiona została odświeżona merytorycznie i graficznie strona internetowa teatru.


Nie zmienił się adres www.teatr.legnica.pl, zmienił się natomiast wygląd i zawartość tej teatralnej prezentacji w sieci. Dzięki temu poznać możecie „drużynę Modrzejewskiej” (pracowników, aktorów i kierownictwo teatru), ponad 175-letnią historię teatru (niemiecką 1842-1945, radziecką 1945-1964 i od roku 1977 polską), miejsca, które w swojej najnowszej historii legnicki teatr odwiedził w Polsce, Europie, Azji oraz w obu Amerykach. Możecie także odwiedzić budynek teatru nie odrywając się od ekranu i klawiatury komputera, odbywając wirtualną podróż po jego wnętrzach.

Nową formę przybrał aktualny repertuar legnickiego teatru. Dużo więcej dowiecie się o spektaklach, zarówno tych, które nadal pozostają w repertuarze Modrzejewskiej, jak i tych wybranych już ze scenicznego archiwum, ale ważnych dla jego historii. Każdy z tak wybranych blisko 80. tytułów opatrzony jest fragmentami recenzji. Jest ich ponad pół tysiąca, ponad 170 autorów, którzy opublikowali je w ponad stu tytułach gazet, czasopism i w sieci.

Możecie za pośrednictwem Internetu kupić bilet na wybrany spektakl, zapoznać się z ofertą wydawniczą legnickiej sceny, uzyskać informacje na temat zakresu bezpłatnej działalności edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którą teatr prowadzi w ramach Klubu Gońca Teatralnego. Na stronie znajdziecie także odnośniki do Legnickiej Gazety Teatralnej @KT (potężne archiwum tekstów, ponad 8 tysięcy wpisów), teatralnego Facebooka, serwisu fotograficznego na Instagramie i filmowego na youtube.

Teatralna strona jest przystosowana do urządzeń mobilnych.

Grzegorz Żurawiński