Wystawę zdjęć Karola Budrewicza „Wielkie Świętowanie” od wtorku będzie można oglądać w Hallu Starego Ratusza. Wernisaż odbędzie się 27 marca o godzinie 18:00. Wstęp wolny. O wystawie inaugurującej legnickie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru pisze Lilla Sadowska.


Z okazji święta teatru na całym świecie legnicki Teatr im. Modrzejewskiej otworzy wystawę zdjęć Karola Budrewicza. Znajdą się na niej fotografie ukazujące z różnych, niekiedy zaskakujących, stron wydarzenia niedawno świętowanego jubileuszu 40-lecia polskiej sceny w Legnicy.

Autor fotografii Karol Budrewicz jest od lat związany z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy. To jeden z najlepszych polskich fotografików teatralnych, finalista ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Teatralnej, organizowanego w 2017 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Wernisaż wystawy będzie też okazją do świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru w Legnicy dla wszystkich, ludzi Modrzejewskiej i publiczności. Z tej okazji zostanie odczytane orędzie oraz wręczone nagrody dyrektorskie.

(Lilla Sadowska, Teatr w obiektywie Karola Budrewicza, http://kulturalia.lca.pl, 27.03.2018)