Wspólnie w życiu i razem w teatrze. Małżeństwo aktorów – Katarzyna Dworak i Paweł Wolak – stworzyli scenariusz, wyreżyserowali i grają wspólnie w najnowszym spektaklu legnickiego teatru „Wierna wataha”. Relacja Andrzeja Lamparta.


„Wierna wataha” może uchodzić za rodzinne przedstawienie, ale na pewno nie jest spektaklem familijnym. Dotyka bowiem tak ważnych sprawy jak: religijność, kościół i wiara w Boga.

Spektakl jest bardzo dynamiczny – przynajmniej takie wrażenie sprawiają dwie sceny, które zaprezentowano dziennikarzom podczas pokazu prasowego.

Dużo dzieje się również w sferze dźwiękowej. Jeden z aktorów, Albert Pyśk, podczas spektaklu zajmuje się miksowaniem muzyki na żywo.

„Wierna wataha” miała być ostatnią premierą w tym sezonie. Teatr groził zawieszeniem działalności ze względu na brak pieniędzy na produkcję spektakli. Problem chyba udało się zażegnać. Dyrektor teatru, Jacek Głomb, nie chce na razie mówić o szczegółach. Zdradził tylko, że ruszyły już próby do kolejnego spektaklu.

Relacja w programie Fakty, początek w 13 min. programu. Wypowiedzi autorów Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak-Wolak, Alberta Pyśka i Jacka Głomba. OBEJRZYJ!

(Andrzej Lampart, "Małżeństwo na deskach teatru", http://wroclaw.tvp.pl, 25.01.2018)