Był pierwszym w Polsce, który powstał na początku lat 90. ubiegłego wieku. Jest jedynym, który przetrwał i działa do dzisiaj w Legnicy w ramach zajęć z edukacji teatralnej. Mowa o Klubie Gońca Teatralnego, w którym pierwsze kroki stawiał przed laty m.in. Tomasz Kot. W piątek 24 listopada młodzi uczestnicy tych warsztatów teatralnych wezmą udział w barwnej akcji promującej jubileusz legnickiego teatru.


O godz. 16.00 w legnickiej Galerii Piastów pojawią się znane postacie sceny teatralnej: Don Kichot i Sancho Pansa, Hamlet z Ofelią, Romeo i Julia, Lady Makbet, a także Benek Cygan z Zakaczawia i wielu innych bohaterów sztuk granych w Teatrze Modrzejewskiej. W barwne postaci scenicznych opowieści wcielą się uczestnicy zajęć prowadzonych w Klubie Gońca Teatralnego, ale nie tylko oni. Towarzyszyć im będą także młodzi członkowie Stowarzyszenia "Kolejarz" z Miłkowic oraz Teatru Naszego z Koskowic. Będzie wesoło i kolorowo.

Happening będzie finałowym podsumowaniem plenerowych akcji, które - od czerwca br. w kilku miejscach naznaczonych działalnością legnickich scen teatralnych - promowały jubileusz 40-lecia polskiego teatru w Legnicy. Opiekunami tych działań były legnickie aktorki: Magda Skiba, Joanna Gonschorek i Katarzyna Kaźmierczak oraz teatralna pedagog Joanna Rostkowska.

Grzegorz Żurawiński