21 i 22 października na legnicką Scenę na Strychu powraca znakomite „Stop the Tempo!” Gianiny Cărbunariu w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. O świecie, który wodzi na pokuszenie i zostawia nas martwych jak myszy w łapce. Pisze Piotr Kanikowski.
 
Akcja „Stop the Tempo!” dzieje się w modnym klubie Space, gdzie trzeba być cool. Los styka tu ze sobą troje nieudaczników.
 
Joanna Gonschorek gra 42-letnią ekscopywritterkę o homoseksualnej orientacji próbującą szaleńczą zabawą zagłuszyć tęsknotę za miłością. Bartosz Bulanda wciela się w pozbawionego talentu didżeja, wyrywającego młode siksy na umiarkowanie kosztowny dresik i adidasy. Mistrzowski aktorski tercet dopełnia Magda Skiba jako zdesperowana sfrustrowana pracoholiczka bez życia seksualnego, gotowa pójść do łóżka z własnym ginekologiem, żeby potwierdzić swą kobiecość.
 
Jeszcze przez moment w zakłamanym, plastikowym świecie nakazującym ukrywać rozczarowanie i słabość rozpaczliwie próbują realizować lansowane przez postmodernistyczną kulturę konsumpcyjną wzorce: osoby wyzwolonej, hedonistycznego macho o artystycznej duszy, wampa lub kobiety sukcesu. W karykaturalny, groteskowy sposób starają się dopasować się do otoczenia. Ani drinki, ani transowa muzyka, ani pospieszny wyuzdany seks nie są jednak w stanie zagłuszyć narastającego w nich poczucia nudy, pustki, bezsensu, beznadziei.
 
Rodzi się bunt. Czy trójce wściekłych ludzi uda się naprawić ich (nasz) świat?
 
21, 22 października, godz. 19 – „Stop the Tempo!” Gianiny Cărbunariu w reżyserii Jarosława Tumidajskiego,  BILETY: 20 zł. INFORMACJA I REZERWACJA: 76/ 72 33 505 oraz 509 603 837, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
(Piotr Kanikowski, "“Stop the Tempo!” wraca na Scenę na Strychu", http://24legnica.pl, 11.10.2017)