Plenerowe otwarcie wystawy fotograficznej, której bohaterami są pracownicy legnickiego teatru, zakończy w niedzielę 25 czerwca sezon artystyczny 2016/2017. Przed głównym wejściem do teatru stanie długi stół z poczęstunkiem dla przechodniów, który przypomni legniczanom, że ich scena świętuje podwójny jubileusz.
 
- Kończymy bardzo intensywny sezon, który zaczęliśmy we wrześniu nietypowo, bo poza granicami kraju. Wszystko za sprawą polsko-macedońskiej koprodukcji, jaką była "Przerwana odyseja", jej premierowe wystawienie w Skopje i łącznie 11 przedstawień tego spektaklu w czasie podróży po Macedonii. Na finał sezonu, który przypadł na rok jubileuszowy, w piątek i sobotę (23 i 24 czerwca) przypomnimy legnickiej publiczności nasze plenerowe widowsko historyczno-muzyczne, jakim jest "Człowiek na moście" grany na dziedzińcu Zamku Piastowskiego - mówił w czwartek 22 czerwca podczas zaimprowizowanej konferencji prasowej dyrektor legnickiego teatru Jacek Głomb.
 
Rok 2017 to dla legnickiego teatru 175-lecie od oddania do użytku głównego budynku sceny w centralnej części miejskiego Rynku, ale też 40-lecie polskiej sceny dramatycznej w mieście.  Na ten drugi fakt zwraca uwagę czteroczęściowy, wielometrowy baner, który zawisł nad głównym wejściem do teatru. Poniżej, na kilkunastu wiekoformatowych planszach eksponowanych w witrynach i na teatralnych drzwiach budynku, swoje miejsce znajdzie autorska wystawa  teatralnego fotografa Karola Budrewicza zatytułowana "Twarze Modrzejewskiej", która otwarta zostanie w niedzielę 25 czerwca o godz. 17.00.  
 
Jubileuszowa ekspozycja to zbiór inscenizowanych fotogramów, których bohaterami są aktualni pracownicy teatru: członkowie zespołu artystycznego, pracownicy techniczni, administracyjni oraz zatrudnieni w teatralnych warsztatach. To także dostępne dla oka przechodniów uzupełnienie wystawy "Teatr 40", (m.in. prezentacji kostiumów, elementów scenografii i rekwizytów ze spektakli granych na legnickiej scenie), którą od kwietnia można oglądać w - na co dzień niedostępnych publiczności - wnętrzach i zakamarkach teatralnych budynków.
 
Otwarciu wystawy fotografii towarzyszył będzie poczęstunek, czyli "Podwieczorek z Modrzejewską". Na długim stole ustawionym na płycie Rynku przed wejściem do teatru pojawią się ciastka (babeczki, serniki, szarlotki), owoce oraz napoje i soki owocowe.
 
- Na podwieczorek zapraszamy wszystkich, którzy pojawią się w niedzielne popołudnie przed teatrem, by razem z nami zakończyć sezon artystyczny przypadający w roku dwóch jubileuszy - dodał Jacek Głomb.
 
Grzegorz Żurawiński