Cztery spektakle w trzy dni, od poniedziałku 19 do środy 21 czerwca. W ten sposób grupy z legnickiego Klubu Gońca Teatralnego pokażą efekty swojej pracy w dobiegającym końca sezonie artystycznym 2016/2017. To finał zajęć edukacyjnych, które Teatr Modrzejewskiej organizuje i prowadzi we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych w Legnicy.
 
Publiczności zaprezentowane zostaną spektakle lub etiudy teatralne oparte na improwizacjach, w których wystąpią dzieci, młodzież i dorośli. Warsztaty teatralne były w tym sezonie prowadzone przez legnickich aktorów: Magdę Skibę, Alberta Pyśka, Roberta Gulaczyka oraz przez Tomasza Barana, Aleksandrę Lesiak oraz Joannę Rostkowską, która jest instruktorem teatralnym i pedagogiem teatru.  
 
Jako pierwsza i już w maju zaprezentowała swój finałowy spektakl „Dziwne przypadki z życia Agatki” najmłodsza z grup Gońca Teatralnego (dzieci w wieku 6-9 lat), czyli Szkoła Czarodziejów Wyobraźni, którą prowadzili Tomasz Baran i Aleksandra Lesiak. 
 
- Nasz Klub Gońca Teatralnego działa od 1991 roku, czyli już 26 lat. Był pierwszym, który powstał i jest jedynym, który przetrwał. Podobnie jak w latach ubiegłych chętnych do udziału w bezpłatnych zajęciach sześciu grup, które prowadziliśmy w tym sezonie, było więcej, niż mogliśmy przyjąć. Warto o tym pamiętać, bo zapisy na nowy sezon, który wystartuje we wrześniu br., rozpoczną się już niedługo, pod koniec czerwca – przypomina Joanna Rostkowska.
 
PROGRAM POKAZÓW FINAŁOWYCH
 
Poniedziałek, 19 czerwca 
godz. 16.00 Scena Gadzickiego: spektakl Grupy Gimnazjalnej „Dziwny jest ten świat” (opieka artystyczna: Magda Skiba)
godz. 17.00 Klub Aktorski pokaz warsztatowy „Panto-impro” ponadginazjalnej Grupy Ślady (opieka artystyczna: Albert Pyśk)
 
Wtorek, 20 czerwca 
godz. 17.00 Scena Gadzickiego: spektakl Małego Gońca (dzieci w wieku 10-12 lat) „Czy to dziecko jest dorosłe?” (opieka artystyczna: Joanna Rostkowska)
 
Środa, 21 czerwca 
godz. 19.00 Scena Gadzickiego: spektakl grupy Bagażnik (dorośli i seniorzy) „Król IV” wg St. Grochowiaka (opieka artystyczna: Robert Gulaczyk)
 
Na wszystkie przedstawienia wstęp jest bezpłatny.
 
Grzegorz Żurawiński