17 czerwca Wrocławski Teatr Pantomimy zakończy wiosenną odsłonę projektu "Pantomima NOW". Ostatnim przystankiem na mapie objazdu z przedstawieniem "BATORY trans" będzie Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Spektakl na legnickiej Scenie Gadzickiego o godz. 19.00. Bilet 20 zł.
 
W ramach wiosennej odsłony projektu Wrocławski Teatr Pantomimy prezentuje spektakl "BATORY trans" w reżyserii Martyny Majewskiej - laureatki konkursu na debiut reżyserski w Pantomimie. Jest to przedstawienie inspirowane książką Bożeny Aksamit "Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku" i opisanymi w niej losami pasażerów statku Batory, który w okresie międzywojnia kursował liniami GAL-u (Gdynia - Ameryka Linie Żeglugowe). Rejs Batorym to czas na zmierzenie się z wyobrażeniami - o emigracji, o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknocie, o konieczności.
 
Przedstawienie pokazane będzie 17 czerwca, o godz. 19.00 na Scenie im. L. Gadzickiego (Rynek 39) Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie Teatru im. H. Modrzejewskiej, ilość miejsc ograniczona. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z zespołem i twórcami.
 
Celem programu Scena dla Tańca jest prezentacja najważniejszych przedstawień polskich artystów zajmujących się tańcem i ruchem w miastach, które nie mają profesjonalnych i repertuarowych zespołów teatrów ruchu. Projekt "Pantomima NOW" zakłada prezentację jubileuszowych przedstawień WTP i współczesnych tendencji w teatrze pantomimy. Partnerami projektu są: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Lubuski Teatr w Zielonej Górze i Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.
 
Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017 i dofinansowany przez Urząd Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
 
("Wrocław-Legnica. Finał projektu "Pantomima NOW"", http://www.e-teatr.pl, 13.06.2017)