Zrealizowany w 2015 roku na scenie Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze spektakl legnickiego duetu Paweł Wolak – Katarzyna Dworak (PiK) "Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna", zaprezentowany w marcu br. podczas XIX edycji Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach, otrzymał 5 nominacji do nagród, w tym za autorską reżyserię przedstawienia.


Spektakl zaprezentowany 17 marca br. na festiwalu rokrocznie organizowanym przez Polkowickie Centrum Animacji (w tym roku pod honorowym patronatem Wojciecha Pszoniaka) otrzymał pięć nominacji do Złotych Miedziaków w kategoriach: najlepszy spektakl, najlepsza reżyseria - Katarzyna Dworak i Paweł Wolak, najlepsza rola komediowa - Elżbieta Donimirska, najlepsza drugoplanowa rola kobieca - Elżbieta Donimirska oraz w najlepsza aktorka - Alicja Stasiewicz.

Spektakl "Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna" to druga część „wiejskiej trylogii” legnickich twórców, którą rozpoczęła zrealizowana (2013) na ich macierzystej scenie w Legnicy sztuka „Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł”, najlepszy tekst Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2014 roku. Lubuska realizacja duetu PiK to zdobywca Grand Prix, nagrody jury za scenariusz i reżyserię oraz z głównej nagrody jury młodzieżowego dla najlepszego spektaklu, ubiegłorocznego  XIV Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" z Zabrzu. Wcześniej spektakl ten wyróżnili Leonem widzowie Teatru Lubuskiego, jako najlepszy w sezonie 2015/2016, zaś drugiego Leona sztuka ta dostała od dziennikarzy zielonogórskich mediów.

Dramat „Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna” to środkowa część tryptyku, którą legnicki duet aktorów, dramatopisarzy i reżyserów zwieńczył w minionym roku w Zielonej Górze spektaklem „Czasami księżyc świeci od spodu".

O tym, do kogo ostatecznie trafią polkowickie Złote Miedziaki dowiemy się podczas przyszłorocznej gali, tradycyjnie otwierającej kolejną (w tym przypadku jubileuszową) edycję Festiwalu „Oblicza Teatru”.

Grzegorz Żurawiński