Siedem barwnych opowieści o dzieciństwie, dojrzewaniu i poszukiwaniu w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego trafiło na deski legnickiego teatru. Mikołajkowe spektakle 4 grudnia o godz. 12:00 i 16:00. Są jeszcze bilety. Pisze Lilla Sadowska.


Na scenę trafiły dziewiętnastowieczne absurdalne i surrealistyczne opowiastki wybrane z „44 opowiastek wierszem” Edwarda Leara, Lewisa Carrolla, W.S. Gilberta, A.E. Housmana i Hilaire’a Belloca w bardzo swobodnym i nie pozbawionym humoru tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. Spektakl reżyseruje Romuald Wicza – Pokojski, który jest również autorem scenariusza „Polowania na Snarka”, bo taki tytuł nosi sztuka.

Siedem barwnych i zaskakujących opowieści o dzieciństwie i dojrzewaniu autorstwa angielskich poetów nonsensu w błyskotliwych spolszczeniach Stanisława Barańczaka. Nieskrępowana gra wyobraźni, zapraszająca młodą widownię do współuczestnictwa. Wielkim walorem przedstawienia jest muzyka autorstwa Łukasza Matuszyka, która nadaje smaku kolejnym opowieściom, pobudza wyobraźnię, dowcipnie współgra z opowiadanymi historyjkami.

Po spektaklu widzowie usłyszą krótką opowieść o tajemnicach teatru. Będą też mieli możliwość sfotografowania się z aktorami. Spektakl odbędzie się także 6,7,8 grudnia (wt. śr. czw.) o godzinie 11:00.

(Lilla Sadowska, „Mikołajkowe i nie tylko „Polowanie na Snarka””, www.lca.pl, 29.11.2016)