W sobotę, 7 listopada, w klubie muzycznym Spiżarnia zagra Podwójne Dno. Grupa powstała siedem lat temu – jak mówią muzycy – z potrzeby wspólnego grania i możliwości bycia razem. Zagrają w siódemkę, a publiczności zaproponują „Pomidorową” (tym razem z wkładką) i kilka nowych kawałków. Zachęca Katarzyna Gudzyk.


Jak zapowiada Asia Gonschorek, jedna z trzech wokalistek Podwójnego Dna, są przygotowani na naprawdę długie granie.

O sobie mówią, że są jak święta – dwa razy w roku. I coś w tym jest, bo muzycy Podwójnego Dna grają rzadko. Przez siedem lat działalności zespołu koncertów było jedenaście, w tym sześć w Legnicy. Wszystko to sprawia jednak, że każde ich spotkanie to wydarzenie, a przede wszystkim ogromna radość dla muzyków i wcale niemałej grupy fanów.

Najbardziej znane piosenki Podwójnego Dna to „Pomidorowa”, „Dyna” i „Zapotrzebowanie”, ale utworów systematycznie przybywa. Aktualnie jest ich ponad dwadzieścia, a muzycy nie wykluczają, że być może kiedyś powstanie z tego płyta. Muzyką jednak przede wszystkim się bawią.

– Jest w tym dla nas wielka przyjemność. Podwójne Dno powstało z ogromnego pragnienia śpiewania. Dla mnie z dziecięcego marzenia bycia piosenkarką, które teraz udaje mi się spełniać – mówi Asia Gonschorek. – Sprawia nam to radość, a poza tym okazało się, że to, co robimy, podoba się ludziom.

Sobotni koncert to zaproszenie w mroczne przestrzenie muzyczne – Postaramy się muzycznie cytować z rzeczy, które można spotkać na Castle Party. Będą klimaty Joy Division, The Cure i w tej konwencji spróbujemy bronić naszą twórczość – nadmienia Gaber, gitarzysta grupy.
– Oczywiście z przymrużeniem oka i jako cytat – dodaje Kasia Kaźmierczak.

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to koncert halloweenowy – Lubimy przebieranki i mamy na to pewien pomysł. Każdy koncert robimy w jakimś klimacie i tym razem też tak będzie, bo staramy się bawić widzów także wizualnie. Krótko mówiąc będzie fun i kaftan – twierdzi Asia Gonschorek.

Koncert jest biletowany, ale każdy, kto przyjdzie do Spiżarni w przebraniu nawiązującym do halloween, może liczyć na specjalną zniżkę.

* Legnica, klub muzyczny Spiżarnia (ul. Piastowska 1), 7 listopada, godz. 21.30, bilety 20 zł (w przebraniu 10 zł).

(Katarzyna Gudzyk, „Podwójne Dno. Będzie fun i kaftan”, Tygodnik Regionalny Konkrety, 4.11.2015)