Już 6 listopada podczas uroczystości, która odbędzie się w legnickim teatrze na scenie Ludwika Gadzickiego dowiemy się, która z trzech nominowanych do Nagrody Ludwika osób zdobędzie 5 tysięcy złotych i teatralną statuetkę. Poznamy zasłużonych dla całego regionu. Pisze Ewa Chojna.


Kapituła Nagrody spośród zgłoszonych osób nominowała troje kandydatów.

Katarzyna Kaźmierczak jest aktorką i psychoterapeutką, autorką wielu programów terapii poprzez teatr. Prowadzi grupy wsparcia dla osób chorych psychicznie w Legnicy i w Polkowicach, grupę teatralną domu pomocy społecznej w Legnickim Polu. Jej kandydatura została poparta przez członków kapituły pięcioma głosami.

Krzysztof Piotrowski jest liderem kibiców Miedzi Legnica, od lat prowadzi działalność społeczną i charytatywną na rzecz społeczności lokalnej, w tym dzieci,  zaprzeczając tym samym negatywnemu stereotypowi polskiego kibica piłki nożnej. Członkowie Kapituły wsparli jego kandydaturę czterema głosami.

Dariusz Łach to wokalista i muzyk bluesowy, kreator wielu imprez muzycznych, festiwali i koncertów, w tym ścinawskiego Bluesa nad Odrą. Poprzez walką z własną  niepełnosprawnością burzy bariery mentalne udowadniając, że osoby niepełnosprawne współtworzą nasz świat. Od Kapituły dostał trzy głosy. Dodajmy, że Dariusz Łach był już nominowany do Nagrody Ludwika w jej pierwszej edycji.

Nagroda Ludwika jest przyznawana przez Teatr Modrzejewskiej w Legnicy od 2013 roku nieszablonowym osobowościom Zagłębia Miedziowego, które dzięki swojej pasji i zaangażowaniu działają na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnienie zostało ustanowione, aby upamiętnić Ludwika Gadzickiego, lubińskiego polonistę, poetę i miłośnika teatru.

(Ewa Chojna, „Trójka nominowanych do nagrody”, Panorama Legnicka, 3.11.2015)