Aktorskie małżeństwo z Teatru Modrzejewskiej: Katarzyna Dworak-Wolak i Paweł Wolak otrzymali nagrody za reżyserię i realizację spektaklu „Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł”. Ich autorska interpretacja przedstawienia przypadła do gustu nie tylko jurorom, ale także publiczności zabrzańskiego XIV Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”. Pisze Joanna Michalak.


Jury okrzyknęło legnicką produkcję najlepszym dramatem festiwalu, a widownia uhonorowała spektakl własnym Grand Prix. W konkursie startowało 11 przedstawień. Małżeństwo Wolaków zdeklasowało konkurentów. Legnickich artystów uhonorowano nagrodą im. Stanisława Bieniasza – w formie medalu zaprojektowanego przez Zygmunta Brachmańskiego – oraz pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

Bogatsi wrócili także legniccy aktorzy. Rafał Cieluch za rolę Bogdana otrzymał nagrodę w wysokości 4 tys. zł, a Magda Skiba – za rolę Oli – jedno z pięciu wyróżnień w wysokości 1 tys. zł.

Jury Młodych także doceniło legniczan. Nagrodziło Małgorzatę Bulandę za scenografię, a Rafała Cielucha uznało za najlepszego aktora festiwalu.

(Joanna Michalak, „Deszcz nagród za „Drogę śliską od traw””, www.ragionfan.pl, 29.10.2014)