Już 4 września Przemysława Bluszcza, laureata przyznanej w czerwcu br. „Bomby dziesięciolecia” dla najwybitniejszego aktora legnickiego Teatru Modrzejewskiej ostatnich sezonów, zobaczymy z pierwszym odcinku najnowszego serialu kryminalno-sensacyjnego TVN zatytułowanego „Twarzą w twarz”. Legnicki aktor zagra w nim bogatego i wpływowego biznesmena o tajemniczych powiązaniach z przeszłości, wydawcę popularnego brukowca.

Niejaki Zarzycki grany przez Bluszcza to wydawca popularnego brukowca. Człowiek wpływowy, który w ciągu dwóch lat stał się finansowym rekinem. Bezwzględny i przebiegły w interesach, dla ochrony których nie cofa się przed niczym. Jego błyskotliwą karierę w okresie transformacji wyjaśnia i to, że Zarzycki to były współpracownik PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa.

Główną postacią serialu jest Ważka vel Wiktor Waszak (Paweł Małaszyński). To ceniony w światku przestępczym spec od napadów i włamań. Podczas jednej z akcji policyjnych zostaje postrzelony w twarz. W czasie akcji ginie policjant. Głównym podejrzanym staje się Ważka. Ścigany przez policję ucieka z kraju.

Dzięki pomocy przyjaciela, Piekarza (Witold Dębicki), trafia do szwajcarskiej kliniki chirurgii plastycznej prowadzonej przez profesora Michalskiego (Jan Machulski). Operacji Ważki podejmuje się córka profesora, utalentowany chirurg plastyczny, Marta Michalska (Magda Walach). W ciągu dwóch lat przeprowadza cykl operacji, które zmieniają jego twarz. Marta nic nie wie o prawdziwej przeszłości swojego pacjenta i zakochuje się w nim z wzajemnością. Ważka chce zacząć nowe, uczciwe życie z ukochaną kobietą. Okazuje się jednak, że jego sprawy sprzed lat krzyżują wspólne plany. Musi wrócić do kraju i oczyścić z zarzutu morderstwa policjanta. Marta dowiaduje się o przestępczej przeszłości człowieka, którego kocha. Zaczyna wątpić w jego niewinność...

"Twarzą w twarz" to serial o sile uczuć, które wystawione zostaną na bolesną próbę. Czy Marta zdecyduje się jeszcze raz zaufać Wiktorowi i pomóc mu w udowodnieniu prawdy? Czy Wiktorowi uda się ochronić Martę przed zagrożeniem, na które została przez niego narażona? Czy wbrew wszystkiemu i wszystkim ich miłość przetrwa? Ważnym wątkiem serialu są także skomplikowane związki łączące wszystkich bohaterów. Jedne rozpadną się, inne wzmocnią, a jeszcze inne nabiorą nowego znaczenia. Powoli wszyscy bohaterowie zrzucą swoje maski i odsłonią drugą twarz.

Pierwszy klaps do serialu padł 16 kwietnia Br. Zdjęcia nagrywano w Alpach austriackich, (serialowej Szwajcarii), na wysokości ponad 3000 m n.p.m. Realizacja serialu w Polsce rozpoczęła się w połowie maja. Serial będziemy mogli oglądać od 4 września we wtorki o godz. 21.30 na antenie TVN. Ma liczyć ok. 12 odcinków, a jego reżyserią zajął się Patryk Vega ("Pitbull", "Kryminalni").
 
W serialu grają: Paweł Małaszyński, Magdalena Walach, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Witold Dębicki, Krzysztof Kiersznowski, Szymon Bobrowski, Agnieszka Wagner, Jakub Wesołowski, Jacek Braciak, Jan Wieczorkowski, Aleksandra Mikołajczyk, Jan Machulski, Jarosław Boberek, Przemysław Bluszcz, Roman Gancarczyk.

**********************************************************

Przemysław Bluszcz (1970) urodził się w Piotrkowie Trybunalskim, a obecnie (do czerwca 2007) mieszka w Legnicy. Pierwsze poważne myśli o aktorstwie pojawiły się w trakcie przygotowań do konkursów recytatorskich w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Zanim trafił do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, przeszedł długą drogę: filologia polska w Częstochowie, potem studium kulturalno-oświatowe w Kaliszu, następnie Uniwersytet Ludowy pod Strzelcami Opolskimi (kierunek teatralny), aż w końcu PWST i wydział lalkarski (1996). Na czwartym roku skorzystał w propozycji swojego profesora Roberta Czechowskiego i zagrał w "Jak wam się podoba" Szekspira, na deskach teatru w Legnicy. Po zagraniu w dwóch kolejnych sztukach ("Zły" wg Tyrmanda i "Don Kichot") związał się etatowo z legnicką sceną dramatyczną.

W 2001 roku w Zabrzu na I Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" i na 42. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych aktor otrzymał nagrody za rolę Benka Cygana w "Balladzie o Zakaczawiu". Sztuka doczekała się ekranizacji telewizyjnej.

W dwóch kolejnych sezonach artystycznych (1999/2000 i 2000/2001) uznany został za najlepszego legnickiego aktora w teatralnym konkursie Żelaznej Kurtyny. W czerwcu 2007 Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej nagrodziło go "Bombą dziesięciolecia" za całokształt pracy na legnickiej scenie. Jednym z jego największych sukcesów było zdobycie w 2004 roku nagrody za najlepszy debiut aktorski w filmie Przemysława Wojcieszka "W dół kolorowym wzgórzem" na XXIX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W lipcu 2007 aktor został laureatem nagrody aktorskiej za główną rolę w "Osobistym Jezusie" przyznanej przez ministra kultury w ramach Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Popularność aktora wzrosła jesienią ubiegłego roku, gdy u boku Bronisława Cieślaka zagrał główną rolę komisarza Michała Grosza ośmioodcinkowym w serialu TVP-1 pt. „Mrok”. Ostatnio występował przed kamerą w filmie fabularnym „Świadek koronny" wyprodukowanym przez TVN.

Jest żonaty (reżyser Anna Wieczur-Bluszcz), ma dwójkę dzieci.