Już w najbliższą niedzielę 28 lipca kolejna odsłona parkowego projektu Fundacji Jacka Głomba „Naprawiacze Świata”. Tym razem legniczanie wybiorą się w muzyczną wędrówkę po wybrzeżu Morza Śródziemnego. Pisze i zaprasza Monika Bożek.


Nadchodzący weekend zapowiada się upalnie, więc warto wybrać się w niedzielę w muzyczną podróż przepełnioną tęsknotą po wybrzeżu Morza Śródziemnego. Fundacja Jacka Głomba „Naprawiacze Świata” zaprosiła w okolice Teatru Letniego zespół Słońce i Sól/Sol y la Sal.

Legniczanie wysłuchają opowieści o tęsknocie za słońcem i morzem, za zielenią i deszczem. Czeka ich artystyczna wędrówka, w której nie ma czasu i przestrzeni, jest za to melodia i puls. Artyści zaśpiewają jak najstarsi mieszkańcy andaluzyjskich wiosek, w ich repertuarze znajdą się pieśni Lorki w wersjach tradycyjnych i autorskich, muzyka wędrowców Europy – Cyganów i Sefardyjczyków. Ponadto w programie pojawią się rytmy arabskie, hiszpańskie, polskie i bałkańskie, od tanga i rumby, przez bulerias po połamane tańce bułgarskie w oryginalnych interpretacjach.

W niedzielę czeka nas dużo słonecznej energii i szczypta nostalgii. Muzycy zaśpiewają po polsku i hiszpańsku, na dwa głosy, ręce i stopy, wykorzystując akordeon, bębny i skrzypce. Skład grupy: Katarzyna Enemuo - śpiew, palmas, akordeon, saz, Jesus Sallabera - śpiew, palmas, cajon, bębny, gitara, Iwona Sojka – skrzypce.

Zapraszamy do parku, w okolice Teatru Letniego 28 lipca (niedziela), godz. 16.00. Wstęp wolny.

(Monika Bożek, „Śródziemnomorska wędrówka w Parku Miejskim”, www.lca.pl, 26.07.2013)