Ostatni weekend przed wakacjami będzie kulturalną „ucztą”, na którą w ramach projektu "Wielki Teatr w Małym Mieście" zapraszają Teatr im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy oraz Stowarzyszenie Jarocin XXI. Na potrzeby sceny zostanie ponownie zaadaptowany  budynek Parowozowni w Jarocinie. Pisze ls.


„Nie kończąca się historia” Michaela Endego, która była wielokrotnie przenoszona na scenę i ekran, należy do klasyki literatury dziecięcej. Legnicka inscenizacja tego dzieła zatytułowana „Niekończąca się opowieść” jest skierowana do bardzo młodego widza (w wieku 6-12 lat), który dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sztuką, jak i do wyrobionego bywalca teatru. Przedstawienie w sobotę 22 czerwca rozpocznie się o godz. 17.00.

Biografie kobiet „Solidarności”, a przede wszystkim Henryki Krzywonos-Strycharskiej, skłoniły aktorów Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy do zadania pytań: jaką zbiorowością byliśmy w czasach, gdy powstawała „Solidarność”, a jaką jesteśmy dziś? Spróbują na nie odpowiedzieć podczas spektaklu „Zrozumieć H.”, które zostanie pokazane w Jarocinie w niedzielę 23 czerwca.  Początek o godz. 19.00.

Bilety na każde w przedstawień kosztują 20 zł. Można je  nabyć w kasie kina „Echo” i Cafe Kadr. Do budynku Parowozowni można będzie dotrzeć od strony ulicy Węglowej przejściem przez tory. Samochody można będzie zaparkować na ulicy Węglowej i Kościuszki.

(ls, „Weekend z teatrem w Parowozowni”, www.jarocińska.pl, 20.06.2013)