Trzema spektaklami i udziałem w festiwalach w lubuskiej Kargowej i w wielkopolskim Jarocinie legnicki teatr zakończy w bieżącym tygodniu swoje występy w sezonie artystycznym 2012/2013.


W czwartek 20 czerwca legniccy artyści wystąpią na 2. Festiwalu Filmu i Teatru im Maćka Kozłowskiego Kozzi Gangsta Film w lubuskiej Kargowej, gdzie zaprezentowane zostaną "III Furie" Sylwii Chutnik, Magdy Fertacz i Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Marcina Libera,  nagrodzonego za to przedstawienie Laurem Konrada.

Dwa dni później Teatr Modrzejewskiej pojawi się w Jarocinie na festiwalu Wielki Teatr w Małym Mieście. W ramach przeglądu Junior, w sobotę 22 czerwca, wystawi familijną „Niekończącą się opowieść” w adaptacji Pawła Palcata i Roberta Urbańskiego.

W „dorosłej” części jarocińskiego festiwalu, w niedzielę 23 czerwca, w miejscowej Parowozowni, legniczanie wystawią ,oparty na życiorysie jednej z legend „Solidarności” Henryki Krzywonos-Strycharskiej, spektakl „Zrozumieć H.” w autorskiej reżyserii Pawła Palcata.

Po powrocie do Legnicy teatr wznowi próby do, przygotowywanej na początek września, premiery spektaklu „Madonna, Księżyc i pies” w reżyserii Lecha Raczaka, by 28 czerwca zakończyć artystyczny sezon 2012/2013.

Grzegorz Żurawiński