W najnowszym wydaniu legnickiego tygodnika strona poświęcona teatralnym aktualnościom. Ilustrowane wydanie Legnickiej Gazety Teatralnej @KT ukazuje się regularnie co dwa tygodnie. Zapraszamy do lektury!


Teatralną stronę tygodnika otwiera zaproszenie na sobotnie przedstawienie widowiskowej sztuki  Petera Weissa „Marat-Sade”, pierwsza i… ostatnia w tym sezonie artystycznym możliwość obejrzenia spektaklu wyreżyserowanego przez Lecha Raczaka na Scenie Gadzickiego („Erotyczna ekstaza i prysznic”).

 Na stronie także o sukcesie legnickiego przedstawienia, które wygrało zakończony w sobotę 8 czerwca XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Bez granic” w Cieszynie i Czeskim Cieszynie („Szlaban dla „Komedii obozowej””), informacja o Europejskiej Nagrodzie Obywatelskiej, którą jurorzy z Parlamentu Europejskiego przyznali dyrektorowi legnickiej sceny („Europejski medal dla Głomba”), a także zaproszenie na niedzielny spektakl „Kochanków z Werony” na Scenie na Nowym Świecie, po zakończeniu którego, po raz dziewiąty, wręczona zostanie doroczna nagroda artystyczna Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej („Dla kogo „Bomba sezonu”?”).

(żuraw)