Kabaretowo-aktorski recital piosenkarski Artura Gotza z zespołem to kolejna propozycja niedzielnych prezentacji artystycznych w legnickim parku, na które 16 czerwca zapraszają „Naprawiacze Świata” Jacka Głomba. Początek występu o godz. 16.00.


„Obiekt seksualny” to tytuł debiutanckiej płyty i kabaretowego recitalu Artura Gotza, młodego aktora Teatru Nowego w Łodzi, który współpracuje także ze scenami warszawskimi: Teatrem Kamienica Emiliana Kamińskiego, Teatrem Współczesnym i niezależną Grupą Dochodzeniową. Artysta debiutował jednak w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, co wyraźnie widać i słychać.

W programie koncertu, który zaprezentowany zostanie legnickiej publiczności, znajdziemy zatem piosenki podarowane artyście przez Zygmunta Koniecznego, ale też współtwórcę Kabaretu Mumio Dariusza Rzontkowskiego, autora znaczącej części kabaretowych i pełnych absurdu tekstów. W programie usłyszymy także piosenki Marka Michalaka, Jerzego Satanowskiego, Wojciecha Waglewskiego, Jana Wołka i Michała Zabłockiego.

Efektem kabaretowego miksu jest sceniczna podróż obejmująca pełną skalę emocji erotycznych: od nieśmiałych zachwytów i czułości, do namiętności i zazdrości, doprawiona przy tym sporą dawką humoru i dowcipu. Z każdą piosenką publiczność wciągana jest do przepełnionej erotyzmem gry i poznaje smak prawdziwych kobiet, które – jak dowodzi wykonawca – są… jak pierogi. Będzie też okazja dowiedzieć się, jak reagują mężczyźni, gdy podchodzą do dziewczyny ze styropianu.

„Skoncentrowany przede wszystkim na damsko-męskich relacjach recital okazał się prawdziwym hitem i powalił na kolana oglądających. Gotz przenosił widzów w coraz to inne, zaskakująco zmienne klimaty – od lirycznych i sentymentalnych po naturalistyczne, ukazujące daleką od różowej rzeczywistość. Nie zabrakło humoru, satyry i groteski” – tak recenzowała aktorski recital Gazeta Krakowska.

Ponieważ czerwcowa pogoda nie sprzyjała ostatnio występom w plenerze, organizatorzy recitalu, który odbędzie się przed budynkiem parkowego Teatru Letniego, zaplanowali tym razem wariant awaryjny. W razie deszczu lub innej zawieruchy „Obiekt seksualny” przeniesiony zostanie do pobliskiej kawiarni Vincero.

POSŁUCHAJ!


(żuraw)