Ukazał się szósty numer Legnickiego Magazynu Kulturalnego, młodzieżowego pisma redagowanego przez uczniów i studentów pod okiem zawodowców z wrocławskiej Fundacji Teatr Nie-Taki przy współpracy Teatru Modrzejewskiej. Jak zwykle - i podobnie jak we wszystkich dotychczasowych numerach miesięcznika - otwiera go temat powiązany z legnicką sceną.


„Sama o sobie mówi, że jest marudą. Inni mówią o niej, że nie potrafi zrobić zeza. A każdy, kto widzi ją na scenie uważa, że to świetna aktorka. Zuza Motorniuk rozpoczęła swoją aktorską drogę mdlejąc w nieodpowiednich momentach”. To wstęp do rozmowy z legnicką aktorką, którą przeprowadziła Aneta Mackiewicz, redaktorka naczelna pisma. Tekst „Legnica mi pasuje” to okładkowy temat majowej edycji miesięcznika.

Tematyka teatralna wyraźnie dominuje w magazynie. Znajdziecie w nim także relację Maksymiliana Chlebosza z rejonowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego („Niczym przebłyski”), prezentację sylwetki legnickiego aktora Bartosza Bulandy autorstwa Karoliny Karkulowskiej („Dres – Garnitur – Maska”), rozmowę Patryka Chmielewskiego z przedstawicielkami teatralnego Ośrodka Nowy Świat: Magdą Pietrewicz i Iwanną Połujanową („Ośrodek Nowy Świat w Legnicy – wielokulturowe miejsce spotkań”) a także relację-recenzję Katarzyny Raczyńskiej z barwnego, plenerowego spektaklu legnickiego Teatru Avatar „Sen szachisty”, który otworzył Indywidualne Mistrzostwa Europy w Sachach, które w maju odbyły się w Legnicy.

W magazynie są także teksty o sztukach plastycznych, muzyce, literaturze i filmie oraz felietony i czerwcowe anonse kulturalne, w tym repertuar legnickiego Teatru Modrzejewskiej. Pismo w nakładzie tysiąca egzemplarzy kolportowane jest bezpłatnie, głównie w legnickich szkołach. Dostępne jest także w teatrze.

(żuraw)