Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza na spektakl pt. „Cyrano de Bergerac” w reżyserii Leszka Bzdyla i Krzysztofa Kopki. Scenografia i kostiumy – Małgorzata Bulanda, muzyka – Bartosz Straburzyński. Pisze Urszula Romaniuk.


Leszek Bzdyl jest jednym z najwybitniejszych artystów polskiego i światowego tańca. Krzysztof Kopka jest dramaturgiem, reżyserem i tłumaczem, dobrze już znanym legnickiej publiczności.

- Inscenizacja tej „komedii heroicznej” połączy widowiskowość historii płaszcza i szpady ze wzruszeniem podobnym temu, jakiego doświadczymy, obcując z historią Don Kichota – czytamy w zapowiedzi spektaklu. – „Cyran de Bergerac” Teatru Modrzejewskiej będzie więc dramatem o wielkich namiętnościach, ale także komedią ośmieszającą idiotyzmy i niegodziwości, będzie opowieścią pełną staromodnie pojmowanej szlachetności, a zarazem spektaklem nowoczesnym i niebanalnym w sferze formalnej. Postara się zaspokoić gusta szerszej publiczności, nie zrażając do siebie bardziej wyrobionego widza.

Zapowiada się więc intrygujące przedstawienie. Można je obejrzeć od 5 do 12 czerwca na Scenie Gadzickiego (w tygodniu o godz. 11, w sobotę i niedzielę o godz. 19, Rynek 39). Bilet kosztuje 25 zł, ulgowy – 15 zł. Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 i na godzinę przed przedstawieniem. Rezerwacja tel. 76-72-33-505.

(Urszula Romaniuk, „Cyrano na scenie teatru”, Panorama Legnicka, 4.06.2013)