Legnicki teatr namawia młodzież szkolną i studentów do tworzenia Klubów Teatralnych, które obejmie patronatem i wsparciem promocyjnym. Gimnazjalistom i licealistom proponuje otwarty konkurs na horror.

Za kilka dni do legnickich gimnazjów, liceów i uczelni trafi list intencyjny, który jest ofertą wsparcia dla młodzieżowych grup teatralnych lub osób, które interesują się teatrem.

- Chcemy wspomóc tworzenie w legnickich szkołach i na uczelniach wyższych Klubów Teatralnych, które mają na celu zaangażowanie młodzieży w życie kulturalne naszego miasta, pomóc im w realizacji własnych pomysłów i odnajdywaniu wartościowych intelektualnie pasji. W ramach współpracy jesteśmy w stanie zapewnić wykonanie projektów logo, plakatów i ulotek, pomożemy w teatralnych działaniach promocyjnych i edukacyjnych – deklaruje teatralna koordynatorka przedsięwzięcia Aneta Młyńska (tel. 512359345, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Według zapewnień koordynatorki zalążki klubów powstały jeszcze w minionym sezonie teatralnym w I, V i VI LO oraz w Gimnazjum nr 5 w Legnicy. Celem na rozpoczęty właśnie sezon teatralny jest ożywienie ich działalność i stworzenie nowych w kolejnych szkołach i uczelniach.

Aby pobudzić zainteresowanie tą inicjatywą i współpracą z teatrem raz w miesiącu dla gimnazjalistów i licealistów organizowany będzie teatralny konkurs z nagrodami. Konkurs, którego celem jest poszerzanie wiedzy o teatrze,  ruszy pod koniec września. Pierwszym zadaniem dla chętnych (konkurs jest otwarty dla wszystkich, nie tylko dla członków klubów) będzie napisanie krótkiego (maks. 5 stron) opowiadania-horroru, w treść którego wpisana zostanie sytuacja lub zdarzenie związane z działalnością legnickiego teatru.

- Więcej szczegółów chętni znajdą na teatralnym profilu Facebooka, a klubowicze będą mieli stworzoną własną grupę dyskusyjną na tym forum – dodaje Aneta Młyńska.

Najciekawsza praca konkursowa zostanie opublikowana  w teatralnej gazecie @KT, zaś jej autor otrzyma zaproszenie na jedną z legnickich premier.

(żuraw)