Jacek Głomb powoła do życia legendarnego króla łódzkiego podziemia, Ślepego Maksa. Przedwojenna atmosfera Łodzi zagości na scenie Dużej Sali Teatru Nowego, która stanie się słynną restauracją Kokolobolo, miejscem spotkań szajki Maksa i jego koleżki, Szai Magnata. Premiera 22 września.W nowy sezon Teatr Nowy wkracza z rozmachem, by wskrzesić duchy międzywojennej Łodzi. Michał Zadara wywoła "dziady" w Hotelu Savoy, w którym po pierwszej wojnie światowej mieszkał pisarz i adorator Łodzi, Józef Roth. Jacek Głomb powoła do życia legendarnego króla łódzkiego podziemia, Ślepego Maksa.

Hotel Savoy - niegdyś inspiracja dla Rotha do napisania swej debiutanckiej powieści pod tym samym tytułem teraz przeobraża się w trzecią scenę Teatru Nowego. Polska prapremiera spektaklu "Hotel Savoy" odbędzie się 15 września 2012 r. o godz. 20:00 w Hotelu Savoy (ul. Traugutta 6). Reżyser zabierze widzów w trzygodzinną podróż po wszystkich - nawet najciemniejszych - zakamarkach Savoyu, więc lepiej wziąć sobie do serca przestrogę jednego z bohaterów, że "nikt nie ujdzie cało z hotelu Savoy".

Jacek Głomb powoła do życia legendarnego króla łódzkiego podziemia, Ślepego Maksa. Przedwojenna atmosfera Łodzi zagości na scenie Dużej Sali Teatru Nowego, która stanie się słynną restauracją Kokolobolo, miejscem spotkań szajki Maksa i jego koleżki, Szai Magnata. Zapraszamy na wspólnego kielicha do stolika (w Kokolobolo), na wspólne śpiewanie i granie (piosenek odwołujących się do folkloru łódzkich przedmieść i podwórek). Prapremiera sztuki Roberta Urbańskiego "Kokolobolo, czyli opowieść o przypadkach Ślepego Maksa i Szai Magnata" już 22 września 2012 r. o godz. 19:00 w Dużej Sali Teatru Nowego.

Koproducentem spektaklu "Hotel Savoy" jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Obie premiery odbędą się w ramach festiwalu Łódź Czterech Kultur 2012-Generacje.

(www.e-teatr.pl, „Łódź. Wrześniowe premiery Teatru Nowego”, 28.08.2012)