To propozycja dla najmłodszych widzów. Dzieci będą miały okazję obejrzeć na legnickiej scenie bajkę o przygodach sympatycznego misia Tymoteusza Rymcimci. Cztery spektakle na dużej Scenie im. Ludwika Gadzickiego w czwartek i piątek 24 i 25 maja o godz. 9.00 oraz o 11.00.

Gościnny spektakl Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze to druga część perypetii ulubieńca dziecięcej widowni, wymyślonego przed laty przez Jana Wilkowskiego, sympatycznego różowego misia Tymoteusza. Pierwszy raz legnickie dzieci miały szansę poznać tego bohatera kilka lat temu w przedstawieniu „Tymoteusz Rymcimci”. Tym razem wybierzemy się z Tymkiem do lasu na grzybobranie z niespodziankami i przygodami.

Okazja obejrzenia kolejnych przygód Tymcia, który śpiewa o sobie: „Bo ja wesołą mam naturę. Po moim pyszczku chyba znać. Wierszyki lubię pleść - z bandurek, a  potem z nich się śmiać” jest wyjątkowa. Teatralny serial autorstwa jednego z najznakomitszych polskich lalkarzy już na stałe wszedł bowiem do repertuaru krajowych teatrów lalkowych ciesząc się od lat niesłabnącą popularnością. Literacka i teatralna atrakcyjność historii o Tymoteuszu, żywa akcja połączona z łagodną dawką dydaktyzmu oraz plastyka odpowiadająca dziecięcej wrażliwości powodują, że przedstawienie na pewno spotka się z gorącym przyjęciem najmłodszej publiczności.

W przedstawieniu nie zabraknie znanego już dzieciom chytrego lisa, tym razem w roli myśliwego. Pojawi się również nieco staroświecki, ale zawsze opiekuńczy tato niedźwiedź. Duże kolorowe lalki, niczym wielkie maskotki, animowane przez aktorów na żywym planie, z pewnością wzbudzą sympatię i zaufanie maluchów - sprawią, że kontakt z widownią będzie żywy i niezwykle ciepły. Ostatecznie nie od dziś wiadomo, że „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…”.

Bilet – 16 zł. Rezerwacja tel. 76-72-33-505 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(żuraw)