Do bezpłatnej wyprawy na Łemkowszczyznę (9-20 czerwca) zaprasza teatralny Ośrodek Nowy Świat, który gwarantuje wyżywienie, noclegi i zwrot kosztów podróży. Zgłoszenia chętnych do 15 maja. Spotkanie/Wędrowanie/Muzykowanie – to nazwa najnowszego programu ONŚ w Legnicy łączącego teatr, muzykę i etnografię z umiłowaniem górskich wędrówek.

Objaśnia Magda Pietrewicz, szefowa Ośrodka Nowy Świat: - Chcemy się spotkać, poznać i uczyć od siebie nawzajem. Wynikną z tego koncerty i spektakle. Spotkania te w formie luźno ujętych warsztatów muzycznych, teatralnych i etnograficznych będą miały miejsce w łemkowskich wioskach Beskidu Niskiego oraz w Legnicy. Pierwsza część nazywa się „Wędrowanie/Muzykowanie” i odbędzie się w dniach 9 – 20 czerwca. Będziemy wędrować przez Łemkowszczyznę i spotykać się głównie ze starszymi ludźmi, rozmawiać o przeszłości oraz uczyć się tradycyjnego śpiewu. Druga cześć odbędzie się w dniach 25 czerwca – 1 lipca w Legnicy w formie warsztatów teatralnych, podczas których powstanie spektakl z wykorzystaniem muzyki, której wcześniej nauczymy się na Łemkowszczyźnie. Zapraszam do współpracy amatorów muzyki, teatru i etnografii!

Do grupy „warsztatowej” Ośrodek Nowy Świat zaprasza Łemków zamieszkałych w Legnicy i okolicach, Łemków zamieszkałych w Beskidzie Niskim i Sądeckim oraz Polaków zamieszkałych w Legnicy. - Szukamy młodych ludzi zainteresowanych ogólnie pojętą kulturą korzeni, czyli muzyką ludową, teatrem antropologicznym i tradycjami. Warsztaty te skierowane są do pełnoletnich osób, które nie zajmują się profesjonalnie muzyką czy aktorstwem, a którzy chcą się rozwijać w tym temacie, spotkać i uczyć od siebie nawzajem. Poza tym lubią też podróże i wędrówki przez góry, a przy tym nie wymagają bardzo luksusowych warunków – dodaje Magda Pietrewicz.

Organizatorzy tych bezpłatnych warsztatów gwarantują zakwaterowanie (gospodarstwa agroturystyczne, chatki studenckie, namioty) wyżywienie, zwrot kosztów podróży i ubezpieczenie. W zamian  oczekują czynnego uczestnictwa w całości działań w dniach: 9 – 20 czerwca 2012 roku (na Łemkowszczyźnie), 25 czerwca – 1 lipca 2012 roku (w Legnicy) oraz w wyznaczonych dogodnych terminach wystawiania spektakli w czasie wakacji.

Więcej informacji na blogu: http://legnicanowyswiat.blogspot.com

Osoby zainteresowane udziałem w całości działań proszone są o przesłanie listu motywacyjnego oraz CV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin zgłoszeń - do 15 maja.

(żuraw)