Trzy spektakle, które są artystycznym efektem kilkumiesięcznej pracy warsztatowej w legnickim Klubie Gońca Teatralnego, zaprezentowane zostaną publiczności na dużej Scenie im. Ludwika Gadzickiego we wtorek 17 kwietnia. Wszystkie można obejrzeć na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w kasie biletowej teatru.

Na zrealizowane przez dzieci i młodzież przedstawienia, które są rezultatem całosezonowych zajęć z edukacji teatralnej, zapraszają wspólnie Teatr Modrzejewskiej w Legnicy i miejscowe Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych. Trzy półgodzinne spektakle zaprezentowane zostaną na głównej scenie legnickiego teatru.

Godz. 17.00: „Straszna bajka o miłości dla rodziców i ich dzieci”. Przedstawienie Szkoły Czarodziejów Wyobraźni zrealizowane pod opieką artystyczną Oli Lesiak i Tomasza Barana.

Godz. 18.00  - „Don Kichot nieuleczony”. Spektakl  Pogotowia Teatralnego w reżyserii Katarzyna Kaźmierczak.

Godz. 19.00 – „Cienie”. Spektakl Grupy Młodzieżowej KGT, na który złożą się sceniczne etiudy zrealizowane na podstawie fragmentów "Państwa" Platona oraz tekstu  Roberta Lepage "Teatr - jak ogień: olśniewa i oświeca" pod opieką artystyczną  Małgorzaty Rostkowskiej i Dariana Wiesnera.

(żuraw)