Miłośnicy teatru ufundowali 600 bezpłatnych biletów do teatru dla najbiedniejszych mieszkańców miasta. Akcja była możliwa dzięki pieniądzom z 1 proc. PIT, które w ubiegłym roku wpłynęły na konto stowarzyszenia. Pisze Monika Bożek.

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy już po raz drugi postanowiło ufundować mniej zamożnym mieszkańcom naszego miasta 600 bezpłatnych biletów teatralnych, z których będą mogli skorzystać do końca sezonu 2012/2013. Są to bilety otwarte, co znaczy, że ich posiadacze sami zdecydują, na jaką sztukę z repertuaru naszego teatru się wybiorą.

Akcja odbywa się w porozumieniu z dyrekcją teatru, list do legnickich stowarzyszeń, organizacji, instytucji, parafii i szkół (objaśniający szczegóły akcji, z prośbą o jej wsparcie poprzez kolportaż biletów) 3 kwietnia br. wspólnie podpisali Krystyna Zajko-Minkiewicz prezes stowarzyszenia oraz Jacek Głomb - dyrektor teatru.

Warto zaznaczyć, że pieniądze na ten cel pochodzą od darczyńców, którzy w roku 2011 przekazali swój 1proc. PIT na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej (KRS 0000099986).

(Monika Bożek, „600 darmowych biletów do legnickiego teatru”, www.lca.pl, 7.04.2012)