Legnicki Teatr im. Heleny Modrzejewskiej zagości na stałe w Lubinie. – Chcemy ożywić szyb „Bolesław” i stworzyć tam alternatywną przestrzeń dla działań artystycznych – podkreśla dyrektor legnickiego teatru i pomysłodawca projektu „Kulturalny Szyb Bolesław”, Jacek Głomb. Pisze Magdalena Latoch.

– Lubin potrzebuje właśnie takiego miejsca, gdzie będą się odbywać spektakle, koncerty i inne wydarzenia kulturalne – zauważa Jacek Głomb. – Dlatego porozumieliśmy się z Towarzystwem Ziemi Lubińskiej i ustaliśmy, że legnicki teatr będzie miał tu stałą scenę – dodaje.

Do współpracy dyrektor legnickiego teatru zaprosił lubińskie środowisko muzyczne. – Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje, dla nas szyb „Bolesław” jest świetnym miejscem do stworzenia takiego centrum kultury – nie ukrywa muzyk z naszego miasta, Tomasz Chuchla.

19 kwietnia o godzinie 19 odbędzie się pierwszy występ na szybie „Bolesław”. – A zaczynamy muzycznie, dlatego zaprosiliśmy Kasię Wilk, która jest związana z tym miastem – mówi Jacek Głomb. – Przygotowaliśmy około 290 biletów, które można zakupić w muzycznym sklepie „Piano forte” przy ulicy Mieszka I – dodaje.

Występy, koncerty i spektakle mają się odbywać od kwietnia do listopada, do dwa miesiące.

(Magdalena Latoch, „Teatr w kopalni”, www.lubin.pl, 2.04.2012)