Nie cztery dni, ale cztery weekendy w roku potrwa 2. Festiwal Teatru Nie-Złego. W Legnicy pokażą się świetne teatry, m.in. Wierszalin i Provisorium. Zapowiada Małgorzata Matuszewska.

- Festiwal będzie „kroczący”, potrwa cztery weekendy, bo chcemy podtrzymać zainteresowanie teatrem w mieście, a w ramach jednego projektu stworzyć więcej spotkań i wydarzeń – mówi Katarzyna Knychalska, dyrektor artystyczny Festiwalu Teatru Nie-Złego.

W czasie jednego weekendu prezentować się będzie jeden teatralny zespół. – Pokażemy go całościowo, z wielu stron, organizując dwa lub trzy przedstawienia, rozmowy z widzami, wykłady i wystawy – zapowiada Katarzyna Knychalska.

- Więcej wydarzeń stworzy pełne wizytówki teatrów – wtóruje Jacek Głomb, dyrektor Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy, organizator festiwalu.

Pierwsza odsłona już za półtora miesiąca. 21 i 22 kwietnia w Legnicy zaprezentuje się Teatr na Woli z Warszawy. Przywiozą „Naszą klasę” i „Koziołka Matołka” w reżyserii Ondreja Spišáka. Słowacki reżyser to współtwórca wędrownej grupy Teatro Tatro, laureat wielu nagród i realizator sztuk Tadeusza Słobodzianka. „Naszą klasę” widzowie zobaczą 21 kwietnia, a „Koziołka Matołka” – adresowanego do widzów „od 5 do 105 lat” – 22 kwietnia.

2 i 3 czerwca w Legnicy gościć będzie Teatr Wierszalin z Supraśla ze spektaklami: „Wierszalin. Reportaż o końcu świata” i „Bóg Niżyński”. Wrocławscy fani tryptyku Teatru ZAR z Wrocławia będą mieli niezwykłą okazję zobaczenia „Fragmentów o przeczuciach nieśmiertelności ze wspomnień wczesnego dzieciństwa”, „Cesarskiego cięcia. Prób o samobójstwie” i spektaklu „Anhelii. Wołanie” we wrześniu. Teatr Provisorium z Lublina przyjedzie do Legnicy w listopadzie.

Karnety na cztery weekendy można kupić za 250 zł (165 zł ulgowe), za dwa – 140 (90 zł ulgowe), a jeśli zbierze się 10 uczniów lub studentów na weekend, każdy z nich kupi bilet za 10 zł.

(Małgorzata Matuszewska, „Artyści oryginalni, niekoniecznie modni”, Polska Gazeta Wrocławska, 6.03.2012)