W sobotni wieczór (5 sierpnia godz. 20.00) w hali po byłym supermarkecie w Jarocinie legnicki teatr pokaże „Wlotkę.pl” Pawła Kamzy publiczności, która dzięki działalności Stowarzyszenia JAROCIN XXI od dwóch lat ma okazję uczestniczyć w letnim projekcie Wielki Teatr w Małym Mieście. To kolejna artystyczna wizyta legniczan w mieście znanym głównie z muzycznego festiwalu i produkcji mebli. W ubiegłym roku Teatr Modrzejewskiej pokazał „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka, a w czerwcu tego roku kameralne „Urojenia” Pawła Jurka.

Dziś (czwartek 3 sierpnia) rozpoczęła się tegoroczna edycja tej imprezy. W ciągu najbliższych dni w Jarocinie obejrzeć można będzie m.in.: plenerową „Naukę latania” (Teatr Strefa Ciszy w Poznaniu, premiera 29 czerwca podczas obchodów rocznicy Poznańskiego Czerwca '56), „Wlotkę.pl” (Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy), „Wojnę polsko-ruską” (Teatr Piwnica przy Krypcie – Szczecin), „Zwał” (Teatr Polski w Poznaniu, na podstawie książki Sławomira Shuty), „Carmen Funebre” (Teatr Biuro Podróży w Poznaniu - plener), a także koncerty: Noviki, Pustek, Snowmana, Loco Star.
W dniach 17-19 sierpnia odbędzie się reaktywowany przed rokiem muzyczny Jarocin Festiwal 2006.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

* Wlotka. pl scenariusz i reżyseria: Paweł Kamza
legnicka premiera - 7 maja 2006 (Scena na Piekarach)


Rewolucja to sprawa ducha, mówi jedna z postaci sztuki. 11 bohaterów przedstawienia nosi ją w sobie. Pielęgniarkę hospicjum porzucił mąż, pije. Dziennikarka popularnego telewizyjnego programu ma romans z księdzem. Księdzu, kapelanowi hospicjum, wzrasta ilość zgonów. Biznesmenowi pali się fabryka i opuszcza go żona. Żonę porzuca młody kochanek. Miasto po dwudziestu latach odwiedza bibliotekarka z Opery Wiedeńskiej, mimowolna sprawczyni aresztowania męża pielęgniarki. Hodowcy gołębi pozostało 5 dni życia. Polska rzeczywistość...
Wyjechać, czy zmienić otaczający świat? Bezrobotny politolog i troje studentów nie chce wyjeżdżać. Animują ruch „NO RP, TERAZ PL” poprzez Internet. Nie są osamotnieni.

„Nowy spektakl Pawła Kamzy zaczyna się fenomenalnie. Od wściekłości i rozgoryczenia. W pustą przestrzeń wchodzi dynamiczna czwórka młodych ludzi w biało-czerwonych t-shirtach. Jesteśmy na wiecu. Oszukani przez polityków studenci wykrzykują do mikrofonów swoje prawdy wiary: "No RP teraz PL!" Nie chcą państwa z kolejnym numerkiem, nie chcą być zmuszeni do emigracji ekonomicznej. "Przyłączcie się do nas - wołają do widzów - tylko z nami Polska ma szansę, my jesteśmy jej przyszłością, dajcie nam władzę! Zbieramy głosy, podpisy, sprzedajemy cegiełki. Szukajcie nas w Internecie” (Łukasz Drewniak, Dziennik 9.05.2006).